Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin ve Ethereum Bağışı Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin ve Ethereum Bağışı Yaptı
Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin ve Ethereum Bağışı YaptıYakın zamanda Japonya‘nın Güney Batı bölgesinde yaşanan korkunç sel afeti, 8 milyon kişinin evlerini terk etmesine ve 225 kişinin de ölmesine sebep oldu. CoinMarketCap verilerine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ise, geçtiğimiz günlerde bütün listeleme ücretlerini bağışlayacağı Binance Blockchain Charity vakfı ile söz konusu mağdurlara destek eli uzattı.  Vakıf Batı Japonya bölgesine yardım için 56.7 milyon JPY değerinde 63.03 BTC ile 169.85 ETH bağışladı. Binance geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada listeleme fiyatları ile vakfa aktardığı paranın 400.000 doları geçtiğini duyurmuştu.

Yerel haber kaynaklarının aktardığına göre, vakıf kitlelere ulaşmak için hükümet kurumları ile yerel sivil savunma örgütleri ile iletişime geçmiş. Kurbanlara anında yardım etme ihtiyacından dolayı Binance ilk olarak anında 61.09 BTC transfer etmiş ki bunun o anki değeri yaklaşık 50 milyon JPY. Transferin yapıldığı isim ise yerel bir destekçi olan Miss Bitcoin Mai. Mai ise daha sonra fonları kendi Bitcoin hesabına aktarıp,bunları itibari para olarak ilgili kurumlara yönlendirmiş.

Vakıf daha sonra ikinci yardım hamlesini de yapıp, kurbanlardan etkilenen kişileri ve onların ailesine özel bir kripto para hesabı açtı ve direkt olarak 169.85 ETH, o anki değerine göre yaklaşık 5.3 milyon JPY gönderdi.

Binance ve Ripple özellikle son günlerde yaptığı bağışları arttırıp, hem insanlığa yardım hem de kendi isimlerine tanıtım amacıyla bu tip etkinliklerle çok sık karşımıza çıkmakta.

Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin ve Ethereum Bağışı Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin ve Ethereum Bağışı Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

11 Aralık Ethereum fiyat analizi: ETH 100 doları yeniden kazanabilir mi? Türkiye’deki Kripto Para Yatırımcıları ‘En Çok Yükselecek’ Kripto Parayı Seçti! Düşüş piyasası bugün bu kripto parayı vuramadı Analist: Matic ve Harmony Yatırımcısına 1000 Kat Kazanç Getirecek! Cardano 1% düşüşle 0,029996 seviyesinin altına geriledi Kriptolar Ayı Piyasasının Geri Dönmesiyle Düşük Seyrediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır