Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Binance Borsası BNB Tokenıyla Kripto Para Piyasalarını Salladı….

Ana Sayfa » GÜNCEL » Binance Borsası BNB Tokenıyla Kripto Para Piyasalarını Salladı….
Binance Borsası BNB Tokenıyla Kripto Para Piyasalarını Salladı….

© Reuters.  © Reuters.

Binance borsası BNB tokenıyla kripto para piyasalarını resmen salladı. Neden mi? Başlıyoruz: Kripto-paraların bilinirliğinin artmasından ve malum Bitcoin patlamasından beri kripto borsasının yükselip büyümesinde etkin bir rol alan kriptolar söz konusu. Örneğin; ABD’ deki Coinbase, Hong Kong’ daki OKEx ve Bitfinex, Singapur’ daki Huobi ve diğerleri.

Binance borsası BNB tokenıyla kripto para piyasalarını uçurdu…Kripto borsasında, dijital-paralar arasında öyle bir tanesi var ki tam bir başarı öyküsü filmine konu olabilecek nitelikte. Evet Binance’ den bahsediyoruz.

Binance daha iki yaşında bile değil. Ancak bazı yenilikçi kararlar ile kripto-para değişim ağacına hızlı bir giriş yaptı. Kripto borsasına giriş yaptığı andan itibaren yatırımcıdan tam not alan bir yerel yardımcı simge oldu. Binance borsası BNB tokenıyla kripto para piyasalarını salladı ve tüm ezberleri bozdu resmen.

Binance Coin (BNB) Binance’ in bu kadar kısa bir sürede yakaladığı başarı önemli bir soru işareti. Token küçük ancak önemli bir gerekçe üzerine tanıtıldı, oradan yürüdü gitti ve neredeyse değişimin kendisi kadar parladı.

Binance Coin (BNB) Binance’ in yükseliş hikayesi ile ilgili yaptığımız bu çalışma hakkında sorulması gereken soru şudur: Binance’ ın bu kadar büyük bir yükseliş grafiği sergilemesi bu yardımcı programdan mı kaynaklanıyor, yoksa başarılı bir şirketin ürünü olması mı belirleyici? Bu bağlamda, Binance kripto-para birimi yatırımları için ileriye dönük bir rol model olabilir mi?

Sıradışı sıçrama…Kripto-para dünyası çılgın büyümeleri ile ünlüdür. Binance de bunun başka bir örneğidir. Changpeng Zhao tarafından 2017 yılının başında kurulan Binance, bu yılın Temmuz ayında tokenı için bir ICO düzenledi. Zhao, ICO mecrasındaki heyecanı görerek, kısa bir zamanda uyanık ve kurnazca bir karar aldı. Bu da onlara 15 milyon dolarlık bir finansman olarak geri döndü.

Binance lansmanının ardından sadece 143 gün sonra, global dünya borsasında ilk üç kripto-para arasına girdi. Borsada 2018′ in ilk altı ayında, 2 milyondan 10 milyonu aşan bir kullanıcı sayısına çıkan ve bu büyümeyle birlikte 1 milyar dolarlık bir kar elde etmeyi öngörecek seviyeye geldi. Bu da kripto-para mecrasında altı ay gibi kısa bir sürede yaşanabilecek en iyi senaryoydu.

Bu yükselişin ardındaki esas nedenler?Teknik açıdan bakıldığında, Binance 20 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapma yeteneğine sahip. Saniyede 1,4 milyon adet siparişi işleme kabiliyeti var ve en önemlisi çok dilli destek vermekte. Bu özellikler daha fazla kullanıcının yavaşlamadan işlem yapmasına olanak tanımaktadır.

Ayrıca, yeni nesil Blockchain teknolojisine yönelik yararlı düzenlemelerden ve yasalardan faydalanmak için operasyon tabanını kripto-para birimi dostu Malta adasına taşımıştır.

BNB tabanlı inşa edildi…“BNB, Binance’ ın motorundaki yakıttır.” Bin-Yi’ nin kurucu ortağı Forbes’ e şu açıklamalarda bulunuyor: “Kullanıcılarımız BNB kullanarak işlem ücretlerini azaltabileceklerini çok iyi biliniyorlar. Ancak tokenlarımızın satışı sırasında en erken ve en büyük Binance kullanıcılarına kavuştuk. Bu BNB ailesini büyütmemize büyük katkı sağladı. ”

“ Endüstri için güçlü bir vizyona ve Binance için net değerlere sahibiz. bir şirket olarak, tokenla ya da onsuz rahatlıkla başarılı olabiliriz. Fakat şunu açık yüreklilikle ifade etmek gerekirse böyle güçlü bir topluluk kurabilmemizin en önemli faktörü BNB dir. İşte Binance’ ın büyümesindeki sırrı da burada yatıyor. ”

BNB’ nin giderek artan fiyatı, giderek artan günlük ticaret hacmine bağlanabilir. Bu hacim de değişim platformundaki yeni listelere bağlanabilir. Dolayısıyla bütün bu faktörler bir araya gelince işletmenin büyümesini sağlayan daha fazla kullanıcı, daha fazla simge ve daha fazla likidite anlamına gelmekte.

Ardından, token bu büyümeden çok olumlu karlar elde etti. Şimdi, sadece ticari ücretlerin azaltılmasına yardımcı olmakla kalmıyor. Aynı zamanda ‘Ayın Topluluk Parası’ olarak adlandırılan bir oyun için bir oylama simgesi olarak kullanılmakta. Bundan sonra; Resmi Slack kanalında bir Binance topluluğu üyesinin önerisi üzerine yeni bir fikir öne sürüldü. Buna göre; listelenecek yeni coinler için BNB’ yi kullanan bir oylama sistemi kurulacak.

BNB’ nin kullanımının evrimi aynı zamanda bir yerel borsa coinlerinin ötesine geçmeye başladı. Piyasa değeri açısından 14 rakamını gördü ve 24 saat boyunca işlem hacmi olarak en büyük işlem gören 19. zuncu koin oldu.

He-Yi, “ Biz Binance ve Blockchain ekosistemini büyütünce, BNB’ nin kamuoyu tarafından daha fazla tanındığını ve daha çok etkileşim yaşadığını gördük ” dedi. “ BNB, POS sistemleri (örn. Pundi X, TravelbyBit) ve Crypto.com aracılığıyla mal ve hizmet satın alınması için çeşitli satıcılarda geçerli bir ödeme şekli artık. BNB’ nin gelişimi sadece Binance ile sınırlı değil; daha geniş topluluklar tarafından da kucaklanmış durumda.”

Yeni bir emsal…Dijital para birimlerine erişmek ve kullanmak söz konusu olduğunda, kripto-para borsaları, kullanıcılar ve daha geniş Blockchain ekosistemi arasında önemli bir bağlantı olmaya devam edecektir. Bu yeni gelişen alanın herhangi bir parçası gibi, büyümek, yenilik yapmak ve yerleşmek için zamana ihtiyaç vardır.

Bununla birlikte, şirketlerin, ICO’ ların ve Blockchain sularını test eden işletmelerin hızla gelip gittikleri bir alan söz konusu. Binance borsası BNB tokenıyla kripto para piyasalarını yeniliklerle bir değişim rüzgarına uğratması yetmez. Zira bu alanda Binance modelinin önümüzdeki beş yıl değil, sonraki 30 yıl boyunca da devam edeceğini kanıtlaması gerekiyor. İşte bu o zaman gerçek anlamda bir başarı öyküsü olur.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Binance Borsası BNB Tokenıyla Kripto Para Piyasalarını Salladı…. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’in Yaptığı ‘Ethereum Menkul Kıymet Değildir’ Açıklaması Geçersiz Sayılabilir Bitcoin 2015’te bundan daha kötüsünü yaşadı ya sonra? Yeni Bir Lider mi Geliyor? Dev Profesörlerin Kurduğu Ekip, BTC’den Daha Üstün Bir Kripto Para İçin Kolları Sıvadı Overstock’un İştirak Şirketi tZERO, Kripto Para Entegrasyon Platformu Patenti Aldı CNBC Yorumcusu: Bitcoin Düşüş Yaşayabilir Başarılı analistten milyon dolarlık Bitcoin tahmini geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır