Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, Eski Ripple Yöneticisinin Şirketi İle Ortaklık İmzaladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, Eski Ripple Yöneticisinin Şirketi İle Ortaklık İmzaladı
Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, Eski Ripple Yöneticisinin Şirketi İle Ortaklık İmzaladıBill ve Melinda Gates Vakfı olarak bilinen ve dünyanın en çok bağış yapan vakıflarından birisi olan kurum, kripto para sektörünün çok yakından tanıdığı bir ismin kurduğu şirket ile ortaklık imzaladı. Ortaklık gereği iki firma bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan veya bunları kullanmayı tercih etmeyen kişilere ödeme hizmetleri temin edecek.

Coil isimli şirket eski Ripple CTO’su Stefan Thomas tarafından kuruldu ve teknolojisi de yine aynı kişi tarafından geliştirildi. Yeni haber vakfın müdür yardımcısı ve önde gelen teknolojistlerinden Miller Abel tarafından 17 Ekim tarihinde verildi.

Abel attığı tweet ile Coil’in Interledger Protokolünü uygulayarak ”yoksul yanlısı ödeme sistemlerinin” destekleme yollarını keşfedeceğini vurguladı. Interledger farklı kripto ağları arasında iş birliğine olanak sağlayan bir protokol. Söz konusu teknolojinin geliştiricileri arasında da Ripple CTO’su Stefan Thomas yer alıyor. Thomas Interledger teknolojisin hala Ripple ile beraber çalışırken geliştirmişti ki aynı teknoloji şu an Coil tarafından da kullanılmakta.

Gates Vakfı geçtiğimiz Ekim ayında da Ripple ile ortaklık yaptığını duyurmuş ve ortaklık gereği açık kaynaklı bir yazılım olan Mojaloop geliştirilmişti. Mojaloop da yine Coil ile aynı hedefe, bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan ve fakir insanlara ödeme hizmetleri sunmaya odaklı bir platform. Dün Coil ile yapılan ortaklığın içerisinde de Mojaloop platformuna atıfta bulunuldu ve Coil’in de söz konusu yazılımı geliştirmeye katkı sağlayacağı vurgulandı.

Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, Eski Ripple Yöneticisinin Şirketi İle Ortaklık İmzaladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı, Eski Ripple Yöneticisinin Şirketi İle Ortaklık İmzaladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Earn programına Türkiye de dahil edildi Analistler Brexit’in Kripto Paraların Değerini Arttıracağını Düşünmekte! Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek Coinmarketcap “Sahte Hacim” İddialarını Yanıtladı, Yeni Adımlar Attı Önümüzdeki aylar için Bitcoin (BTC) senaryoları Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır