Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

380 Milyon Dolar Değerinde 12.3 Milyon Adet Litecoin, Bir Balina Tarafından Yeni Hesaba Aktarıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 380 Milyon Dolar Değerinde 12.3 Milyon Adet Litecoin, Bir Balina Tarafından Yeni Hesaba Aktarıldı
380 Milyon Dolar Değerinde 12.3 Milyon Adet Litecoin, Bir Balina Tarafından Yeni Hesaba AktarıldıAmbcrypto kaynağının aktardığı habere göre, Litecoin ağı her birinde toplamda 300.000 adet Litecoin bulunduran 41 cüzdanın, yaptığı yeni bir işlem ile gündeme geldi. Cüzdanların ellerinde bulundurduğu toplam 12.3 milyon adet LTC, sirkülasyondaki Litecoin miktarının da %20‘sine tekabül etmekte.

Söz konusu cüzdan adreslerinin yakın zamanda ”balinalar” listesine girmesi de ilginç bir olay olarak ortaya çıkmakta. İlgili adreslere 30 Kasım ile 1 Aralık tarihinde yatırılan Litecoin’lerin, işlem anındaki 31 dolarlık Litecoin birim fiyatına göretoplam değeri 381 milyon doları geçmekte. Sonuç olarak Litecoin ağı sadece bir günde piyasa hacminin büyük bir kısmının bir cüzdandan diğer cüzdana aktarılması tanıklık etti. Peki bu kadar fazla LTC’ye sahip olan balina veya balinaların, bunu yapmasının arkasındaki sebep ne olabilir?

Bu denli büyük bir transferin arkasında 3 ihtimal var. Bunlardan birincisi, bir balinanın dip seviyeden satın almaya başlaması ve elindeki fonları birden fazla cüzdana aktarması. İkincisi ise, bazı kurumsal yatırımcıların hesaplarını yakın zamanda piyasaya çıkartacakları hizmetleri için doldurmaya başlaması. Sonuncusu ise, bir kripto para borsasının (ki büyük bir tane olması şart), müşteri fonlarını çevrimdışı bir cüzdana aktarması veya sadece daha güvenli bir yere alması.

Litecoin Foundation’un kurucu üyelerinden olan Franklyn Richards‘ın da belirttiği üzre, bu Bakkt veya Fidelity gibi bir kurum da olabilir ancak tabii ki bu henüz spekülasyon aşamasında.

Litecoin ise basın saatine göre 30,52 dolardan işlem görüyor ve toplam 1.814 milyarlık piyasa hacmine sahip.

380 Milyon Dolar Değerinde 12.3 Milyon Adet Litecoin, Bir Balina Tarafından Yeni Hesaba Aktarıldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

380 Milyon Dolar Değerinde 12.3 Milyon Adet Litecoin, Bir Balina Tarafından Yeni Hesaba Aktarıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin blok zincirinde 48,000 BTC’lik hareket Şimdiye kadarki en kötü 6 kripto para tahmini Bu İki Hacker Grubu 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin ve Kripto Para Çaldı 12 – 18 Kasım: Haftanın Bitcoin haberleri Webrazzi Fintech Summit 2018’de Tüm Finansal Teknoloji Girişimleri Bir Araya Geliyor Beaxy Kripto Para Borsası Resmen Piyasaya Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır