Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji
Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji

© Reuters.  Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji© Reuters. Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 27 Şubat’ta, Reddit’teki soru-cevap oturumunda “kripto paraların, doğrudan ölüme neden olan ender bir teknoloji” olduğunu söyledi.

Gates şunları yazdı:

“Kripto para birimlerinin ana özelliği gizliliktir. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terör finansesinin kolaylaşması iyi bir şey değil. Şu anda ki para birimleri fentanil ve diğer uyuşturucuları satın almak için kullanılmakta ve bu yüzden kripto paralar doğrudan ölümlere sebebiyet veren nadir bir teknoloji. Bence ICO’lar ve kripto para birimleri etrafındaki spekülatif dalga, son derece riskli. “

İlaç alımları çevrimiçi olarak artarken, uyuşturucu kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu yasadışı maddeleri halâ daha ‘geleneksel’ yöntemlerle satın alıyor. 2017 Global İlaç Araştırması’na göre, ülkeden bağımsız olarak, uyuşturucu kullanıcılarının yarısından azı herhangi bir ülkede dark web yoluyla uyuşturucu madde satın alıyor. Karanlık ağ kullanan uyuşturucu kullanıcılarının yüzdesi, küresel düzeyde %10.1’dir.

Gates’in sözleri, soru-cevap oturumuna katıldığı Reddit’te sert eleştirilere maruz kaldı. Bazıları Gates’e, Bitcoin teknik raporunu tekrar okumalarını önerirken, bazıları da Gates’i statüsü ile sözleriyle kripto pazarını etkileme girişiminde bulunduğu söyleyerek kınadı.

Kullanıcılardan biri fiat para birimlerinin kara para aklama, vergi kaçırma, terör finansmanı ve uyuşturucu alımları gibi yasadışı faaliyetlerde de kullanılabileceğini belirttiğinde Gates, fiziksel varlığın yasadışı faaliyetleri ve transferleri zorlaştırdığını söyledi:

“Evet, anonim nakit bu tür şeyler için kullanılıyor, ancak bunu aktarmak için fiziksel olarak bir yol kullanmalısın, bu da yasadışı ve kaçak ödemeleri zorlaştırıyor” dedi.

2015 yılına gelindiğinde, Microsoft kurucusunun kripto para birimleri karşısındaki tutumu çok iyimserdi. Erik Schatzker ile Bloomberg TV’nin Akıllı Sokak programındaki bir röportajında ​​Gates, “bitcoin’in, fiat para birimlerinden daha iyi olduğunu” belirtmişti.

Dahası, Bill & Melinda Gates Vakfı “Yoksullar için Finansal Hizmetler” in bir parçası olarak, Kenya’daki tüccarların kripto para birimlerini kabul etmeleri için Blockchain altyapısının geliştirilmesine sponsor oldu.

Gates kripto para birimlerinden kuşkulu olmaya devam ederken, temel blok zinciri teknolojisi de Microsoft’un ilgisini çeken bir alan olmayı sürdürüyor ve Microsoft, CEO’su olmadan kendini yönetebilecek durumda. Geçen yıl Microsoft, Microsoft Azure veya Coco Framework blok zinciri teknolojileri ile ilgili çeşitli ticari girişimlere katıldı.

Şirket geçtiğimiz günlerde, Blockchain tabanlı yerel olmayan kimlikleri Microsoft Kimlik Doğrulayıcı uygulamasına entegre etmek istediğini açıklamıştı. Microsoft, dijital kimliğin güvenli ve ademi merkezi bir biçimde oluşturulması. için Blockchain teknolojisinin bu görev için çok uygun olduğuna karar vermişlerdi.

Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bill Gates; Kripto Paralar Ölüme Neden Olan Ender Bir Teknoloji - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto para dünyasından kısa haber turu Binance’de Planlı Bakım Çalışması Zebpay CEO’su New York Başsavcılık Raporunu Takdir Etti ve Kripto Para Analizine Dikkat Çekti ICE CEO’su Açıkladı: Bakkt Çok Yakın Bir Zamanda Piyasaya Sürülecek LocalBitcoins Kullanımında Tarihi Seviye! TrueUSD Denetlemesi: Tüm Tokenlerin Dolar Karşılığı Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır