Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Belarus, Blockchain’e İlgi Duyan Koreli Yatırımcıları Ülkeye Kabul Etmek İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Belarus, Blockchain’e İlgi Duyan Koreli Yatırımcıları Ülkeye Kabul Etmek İstiyor
Belarus, Blockchain’e İlgi Duyan Koreli Yatırımcıları Ülkeye Kabul Etmek İstiyor

© Reuters.  © Reuters.

Belarus hükümeti, Güney Koreli yatırımcıları ülkeye çekmek için çalışmalar başlatmış durumda. Özellikle Blockchain ve yapay zeka teknolojilerine ilgi duyan Güney Koreli yatırımcıların ülkeye çekilmesi ile ilgili çalışmaların startının verildiği belirtilirken, ülkenin Dış İşleri Bakan Vekili Andrei Dapkiunas, Seoul’e yaptığı ziyarette konu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Kore basınına konuşan başarılı siyasetçi, şunları söyledi:

”Şu anda bilgi teknolojileri ile ilgili oldukça önemli adımlar atıyoruz. Doğu Avrupa’da Blockchain, kripto paralar ve yazılım geliştirme ile ilgili bir birlikte de ortağız. Belarus’da ciddi teknolojik imkanlarımız var. Kore’nin bazı firmaları da tekno kentlerimizde faaliyet gösteriyor. Minsk’de de geçmiş dönemde Belarus Güney Kore Bilgi Teknolojileri Merkezi’ni faaliyete geçirdik.”

İki ülkenin son dönemde bu konu ile ilgili çok ciddi şekilde çalışmalar gerçekleştirdiğini de belirten Dapkiunas, iki tarafın da bu işe önem verdiğini ancak tüm bu öneme ve ciddiyete rağmen halen sektörün çok çok büyük potansiyellerinden faydalanma şanslarının olduğunu ifade etti.

İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler 25 yıl öncesine kadar dayanıyor. Belarus’un SSCB’den bağımsızlığını ilan etmesinin ardından 1997 yılında Belarus, Güney Kore’de bir elçilik açmıştı.

Güney Kore ve Belarus hükümetlerinin kurduğu bu birliğin iki ülke arasındaki ticari süreçleri de geliştirmesi bekleniyor. Belarus, Güney Kore’ye semikondüktör başta olmak üzere birçok şey ihraç ederken, Kore’den ise elektronik ekipmanlar, arabalar ve telefonlar ithal ediyor.

İki ülkenin de Blockchain’e ciddi bir ilgisi olduğu da, basında yer alan diğer bilgilerden.

The post Belarus, Blockchain’e İlgi Duyan Koreli Yatırımcıları Ülkeye Kabul Etmek İstiyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Belarus, Blockchain’e İlgi Duyan Koreli Yatırımcıları Ülkeye Kabul Etmek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır