Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Barry Silbert: Kripto piyasası şu an ”fantastik bir fırsat” sunuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Barry Silbert: Kripto piyasası şu an ”fantastik bir fırsat” sunuyor
Barry Silbert: Kripto piyasası şu an ”fantastik bir fırsat” sunuyor

© Reuters.  © Reuters.

New York borsası başkanı Barry Silbert katıldığı yatırım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Silbert’e göre kripto piyasası şu an yatırımcılara inanılmaz fırsatlar sunuyor.

Kurumsal şirketler dengeleri değiştirecekNew York’ta düzenlenen Konsensüs toplantısı birbirinden ünlü ekonomiste ev sahipliği yapıyor. Allianz (DE:ALVG) ekonomisti Muhammed Al-Erian’a göre kripto para, son zamanlardaki olağanüstü satışlara rağmen bırakın yok olmayı, küresel çapta daha fazla yaygınlaşacak. Hatta ekosistemimizin bir parçası haline gelecek.

Birçok yatırımcının beklediği gibi kripto paranın fiat paranın yerini almasının mümkün olmadığını dile getiren Al-Erian, bunun en büyük nedeni olarak da kriptonun bir para biriminden ziyade bir emtia olmasını gösterdi.

Kripto piyasasının uzun süredir ayı piyasa içerisinde olduğuna dikkat çeken Al-Erian, kurumsal şirketlerin artan ilgisi sebebiyle son günlerde bir düzeltmenin söz konusu olduğunu ifade etti. Al-Erian bu durumun kriptolar için uzun vadede çok fazla yarar sağlayacağını iddia etti.

Kripto piyasası şu an yatırım için çok cazipAl-Erian Eylül ayında Bitcoin hakkındaki değerlendirmesine atıfta bulunarak aşırı tüketim döngüsünün BTC’ye olması gerektiğinden fazla değer kazandırdığını, bunun sonucunda da 20,000 dolara kadar çıktığını söyledi. Ardından gelen satışlar sonucunda da kripto piyasa, ayı piyasasından kolaylıkla çıkamadı.

Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert ise son dönemde yatırımcıya büyük ıstırap yaşatan dalgalanmaların kripto piyasası için şu an muhteşem bir fırsat yarattığına inanıyor. Hakikaten birçok analiste ve uzmana göre bu düzeltmeler ve dalgalanmalar sayesinde geçmiş dönemde oluşan köpük sönmüş ve fiyatlar yatırım için en cazip rakama ulaşmış durumda.

Kripto para fiat paranın yerini alacakBitcoin’in fiyatının bu kadar oynaklık göstermesinde perde arkasında çevrilen oyunların da etkisinin olduğuna dikkat çeken Silbert sözlerine şöyle devam etti:

“ Şu andaki düşük fiyatlara rağmen piyasada hiç kimse hızını yavaşlatmadı. Büyük şirketler yeni bir yatırımcı kitlesine nişan almış durumda ve bunun için altyapısını geliştirmeye çalışıyor. Bu kitle tabi ki kurumsal şirketler. Piyasaya girdikleri zaman her şey bugünden farklı olacak.”

Bir kripto evangelisti olan Tim Draper, son zamanlardaki BTC’deki çöküşe rağmen kripto paradan umudunu kesmeyen teknoloji zenginlerinden. El-Erian’ının aksine Draper, kripto paranın pek yakında fiat paranın yerini alacağını iddia ediyor. Hatta tüm dünyada dolaşan paranın üçte ikisinin kripto para olacağını iddia ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Barry Silbert: Kripto piyasası şu an ”fantastik bir fırsat” sunuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Merkez Bankasının Kripto Para Projesinden Yeni Haber Var Bitcoin ve Kripto Paralarda Ayı Sezonunu Ne Zaman Sonlanacak? Uzman Görüşleri Bitcoin Neden Geriliyor? Blockchain Konsorsiyumu R3, Corda Network Platformunu Piyasaya Sürdü! Ripple CEO’sundan ilginç yaklaşım… Kahvenizi Bitcoin ile almayın Yeni Zelanda’nın Finansal Regülatörü, Üç Kripto Para Platformuna Karşı Uyardı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır