Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Barclays Yetkilisi: Şirketler İş Modellerini Blockchain’e Göre Ayarlamalı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Barclays Yetkilisi: Şirketler İş Modellerini Blockchain’e Göre Ayarlamalı
Barclays Yetkilisi: Şirketler İş Modellerini Blockchain’e Göre AyarlamalıBarclays‘in yetkili isimlerinden Julian Wilson, Blockchain teknolojisinden faydalanmaya çalışan şirketlere bazı tavsiyeler verdi. Wilson’ın düşüncelerine göre bu şirketler, Blockchain’i kullanmadan önce çeşitli yasal uyumlulukları göz önünde bulundurmalılar.

Blockchain Açıklamaları

Barclays’in önde gelen isimlerinden Julian Wilson, kısa süre önce bir etkinliğe katıldı ve Blockchain teknolojisi hakkında konuştu.

Hem bu teknolojiden faydalanmak isteyen şirketler hem de bu teknolojiyi kullanarak yeni bir platform geliştiren kişiler hakkında konuştu. Wilson’ın açıklamalarına göre Blockchain geliştiricileri, insanların bu teknolojiye “bakış açısını” değiştirmeliler.

The Next Web tarafından yapılan habere göre Blockchain geliştiricileri, yeni bir platform geliştirmeden önce konuyla alakalı yasaları gözden geçirmeliler. Blockchain’in henüz hala yeni bir teknoloji olduğunu ve birbirinden farklı yasal sorunlarla karşılaşılabildiğini belirten Wilson, yasal uyumluluğun önemine değindi.

Blockchain platformu geliştirirken dikkat edilmesi gereken şeylerden birinin yasal uyumluluk olduğunu vurgulayan Wilson, Blockchain’den faydalanmak isteyen şirketlere de bu konu hakkında araştırma yapmayı öneriyor.

Yeni İş Modeli

Wilson’ın görüşlerine göre Blockchain teknolojisini kullanmak isteyen şirketler, iş modellerini bir şekilde bu teknolojiye uyumlu olacak şekilde değiştirmeliler.

Barclays’in Blockchain ile olan ilişkisi hakkında yorumlarda bulunan Wilson, bu ilişkinin pek basit olmadığını vurguluyor. Wilson’ın yorumlarına göre Barclays (LON:BARC) gibi 300 yıl gibi bir süredir bankacılık hizmeti veren bir şirketin iş modelini değiştirmek çok kolay değil.

Bundan bir süre önce Barclays’in kripto para tabanlı bir ticaret masası açmayı planladığına dair iddialar vardı ancak bu iddialar kısa süre içerisinde yanlışlandı. Ancak şirketin kripto para ve Blockchain alanlarındaki araştırmaları hala devam ediyor.

Barclays Yetkilisi: Şirketler İş Modellerini Blockchain’e Göre Ayarlamalı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Barclays Yetkilisi: Şirketler İş Modellerini Blockchain’e Göre Ayarlamalı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC’ten Kripto Para Dolandırıcısına Ağır Darbe Kripto Para Madencilik Devi 650 Milyon Dolar Zarar Etti! Bitcoin 5.000 Doların Üzerinde Konsolide Oluyor! Hindistan, Kripto Para Birimlerinin ”Kullanımını” Yasaklamayı Düşünüyor! Circle CEO’suna Göre Bitcoin Her Zaman Büyümeye Devam Edecek IMF’den Ripple’a övgü dolu sözler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır