Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Barclays, Kripto Para Masası Planlarını Erteledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Barclays, Kripto Para Masası Planlarını Erteledi
Barclays, Kripto Para Masası Planlarını Ertelediİngiltere’nin en önde gelen bankalarından birisi olan Barclays’in daha önce bir kripto para işlem masası açacağı ifade edilmişti. Ancak gelen son haberlere göre dev banka, şu anda bu yöndeki planlarını erteleme yolunu seçti.

Kripto paraların uzun dönemdeki yerini sağlamlaştırması umut edilen bu sistemi şimdilik ertelediklerini belirten yetkililerin bu kararı almalarındaki ana sebebin ise yetersiz talep ve ilgi odluğu belirtiliyor.

İlk olarak Nisan ayında Barclays’in kripto para masası açacağı belirtilmişti. O dönem yapılan haberlerde Barclays’in bu hamlesi ile birlikte müşterilerinden gelen talepleri karşılayacağı ve yeni teknolojilere yelken açacağı kaydedilmişti.

Barclays (LON:BARC) daha sonra bu haberleri yalanlasa da, ismi açıklanmayan güvenilir kaynaklar, bankanın sessiz sedasız bir şekilde bu süreç için çalıştığını iddia etmiş; ve bankanın CEO’su Jes Staley de katıldığı bir etkinlikte bu haberleri doğrulayarak bir kripto apra masası açabileceklerini belirtmişti.

Staley, şunları söylemişti:

”Kripto paralar açıkçası bizler için zorlayıcı bir şey. Bir tarafta büyük bir inovasyon fırsatı sunuyorlar ve bunu doğru okursanız zirveye yol alabilirsiniz. Ancak işin öteki yanında ise, kripto paraların kullanım alanı sıkıntısı var. Kripto paralar, maalesef dönem dönem öyle şeylerde kullanıyorlar ki, hiçbir banka bunun bir parçası olmayı istemez.”

Barclays’in durduğu planları ile ilgili önümüzdeki günlerde daha fazla şey duyacağımız aşikar. Bakalım, İngiltere’nin en büyük ticari bankalarından birisinin, konuya bakış açısı nasıl değişecek?

Barclays, Kripto Para Masası Planlarını Erteledi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Barclays, Kripto Para Masası Planlarını Erteledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple, Ethereum Fiyatı Stabil: Bu Altcoinler ise Boğa Koşusunda! Çin’in Yeni Kripto Para Sıralaması Yayınlandı: İşte Bitcoin, Ethereum, EOS ve TRON’un Yeri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır