Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Banco Santander XRP Ödeme Sistemini Avrupa’ya Yayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Banco Santander XRP Ödeme Sistemini Avrupa’ya Yayacak
Banco Santander XRP Ödeme Sistemini Avrupa’ya Yayacak

© Reuters.  © Reuters.

Banco Santander (MC:SAN) XRP ödeme sistemini Avrupa geneline yayacak. Yakın zaman önce Banco Santander, Ripple(XRP) destekli OnePay FX platformunu diğer Avrupa ülkelerine yayacağını söyledi. Banka ayrıca tüm ödeme anlaşmaları için bundan sonra Ripple ledgeri kullanmayı planladığını da açıkladı.

Banco Santander XRP Ödeme Sistemini GenişletiyorKısa süre önce düzenlenen Swell etkinliğinde konuşan ve bankada Head of İnnovation görevinde olan Ed Metzger, şunları söyledi:

“İnanıyoruz ki, finansal servisler, müşterilerine gelişmiş hizmetler sunmak için şirketlerin işbirliği yaptığı açık platformlardan oluşan bir dünyaya doğru yol alıyorlar ve bizim OnePay FX ile yaptığımız bunun çekirdeğini oluşturuyor “

Bu yılın başlarında, KoinMedya olarak Ripple ve Banco Santander’in stratejik ortaklık girişimi duyurmuştuk. Şu an itibariyle popüler blockchain platformu ve İspanyol bankacılık devi arasındaki işbirliğinin detayları tam anlamıyla bilinmiyor.

O zamandan beri raporlar bankanın gerçekten de Ripplenet’i ödeme anlaşmaları matrixinde kullanarak beta testlerine tabi tuttuğu ortaya çıkardı. Banço Santander’e göre teste başlandığından beri geleneksel bankacılık yapısında görülmeyen bir şeffaflık ve hızda hafifçe artış oldu.

Bankanın Ripple destekli OnePay FX’i, İspanya, Polonya, İngiltere ve Brezilya’da mevcut. Platformun servislerinin diğer Avrupa ülkeleri ile beraber Güney Amerika ve Asya ülkelerine yayılması da planlanıyor.

Banka ayrıca ödeme anlaşmalarında Ripple’ı tercih edilen seçenek olarak benimsemeyi planlıyor. Banka için Ripple uluslararası ödemeler sürecinde dikkate değer bir kolaylık sağlayan anlık işlem kapasitesi sunuyor.

Metzger’e göre OnePay platformuna RippleNet frameworkun eklenmesi, Japonya gibi XRP nin en popüler kripto para olarak yükselişte olduğu ülkelerde XRP kullanımını ateşleyecek potansiyel oluşturabilir.

Ripple (XRP) Faydalı Bankacılık Ortaklıkları Oluşturuyor.Ripple özellikle geleneksel finans arenasında benimsenmek için dünya genelinde bankalarla ve diğer finansal kurumlarıyla pek çok ortaklık gerçekleştirmeye kilitlenmiş durumda. Bu yaklaşım özellikle teknolojinin benimsenmesi anlamında ürün vermeye başladı. Pek çok kişi şimdi Ripple’ın, Ripple ledger yanında XRP’nin kullanımını arttırmaya odaklanması gerektiğini söylüyor.

Hisse sahipleri arasındaki fikir birliğine göre Ripple agressif genişlemesi ve benimsenmesinde proaktif bir tutum sergiliyor. Metzger konu hakkında, Ripple’ın benimsenmek için pek çok sokakta dolaşıp kendini güçsüzleştirmeyerek doğrusunu yaptığını söyledi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Banco Santander XRP Ödeme Sistemini Avrupa’ya Yayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Creosafe 2,5 Milyon Dolar Değerleme ile Yatırım Alarak Ülkemizin Gururu Olma Yolunda Bitcoin aramaları ile fiyat hareketi arasında bir ilişki var mı? Danimarka Hükümeti’nin Enerji Şirketi Energinet, IOTA İle Olan Ortaklığını Büyüttü! Bitcoin, XRP ve ETH Sabit: Bu Altcoinler İse Güçleniyor! Ünlü Yazar: Bitcoin’in İlk Çıktığı Gün, Aslında Çok Gizli Bir Mesaj İçeriyor BitMEX: ABD ve Kanada Hesaplarıyla İlgili Çıkan İddialar Doğru Değil

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır