Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bakkt: Bitcoin’i neden tercih ettik?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bakkt: Bitcoin’i neden tercih ettik?
Bakkt: Bitcoin’i neden tercih ettik?

© Reuters.  © Reuters.

Bakkt Bitcoin’i neden tercih ettiğini açıkladı. Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerini Ocak ayına ertelediğini duyurması piyasada endişelere yol açtı. Bakkt Bitcoin’i neden tercih etti ve ardından neden böyle bir erteleme kararı aldı?

Bakkt Bitcoin’i neden tercih ettiğini açıkladı!Bakkt, geçtiğimiz günlerde BTC vadeli işlem sözleşmesinin lansmanını Ocak 2019’a ertelediğini duyurmuştu. Bu açıklama sektörde birtakım endişelere yol açtı ancak Bakkt Bitcoin’i neden tercih ettiğini açıklayan bir tweet attı. Bu tweet ile endişeler biraz olsun hafifledi.

Bakkt, Bitcoin ile yaptığı kriptopara vadeli işlemlerine başlamasının en önemli nedenleri arasında Bitcoin’e yönelik yüksek müşteri talebini ve bir emtia olarak önemli bir konuma sahip olmasını gösteriyor.

(Bakkt nedir? Gerçekten Bitcoin ve Ethereum ‘a yeni zirveler yaşatabilir mi? yazısı için tıklayınız.)

Bakkt, 21 Kasım Çarşamba günü yayınlanan tweet’inde, Bakkt Bitcoin’i neden tercih ettiğini açıkladı. Bakkt’ın Uluslararası Borsa (ICE (NYSE:ICE))’ye göre, BTC’nin bir emtia olarak statüsü ve toplam kripto piyasasının yarısından fazlasına sahip olması onu açık bir seçim haline getiriyor.

“Neden bitcoin ile başladığımızı açıkladık. İşte nedeni:

Bitcoin bugün, toplam kripto piyasa kapitalizasyonunun yarısından fazlasını oluşturuyor. Ve bir emtia olarak kabul ediliyor. Bitcoin’in türevleri ABD’de CFTC tarafından düzenleniyor”.

Bu yılın başlarında, SEC, fiat para birimleri yerine kullanılabilecek Bitcoin gibi kripto para birimlerinin menkul kıymet olmadığını söyledi. Böylece, BTC bir emtia olarak kabul edilir. Ve BTC ve türevleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kapsamına girmektedir.

BTC ayrıca sektörde en büyük piyasa değerine sahip olan paradır. Şu anda, toplam kripto piyasa payının yüzde 53,1’ini kontrol ediyor. Bakkt için bu, güçlü bir vadeli işlem sözleşmesi yapmak için yeterli likidite anlamına geliyor.

BAKKT vadeli işlem ticaretini 24 Ocağa ertelediBTC vadeli işlem sözleşmesinin yukarıda belirtilen pozitif özelliklerine rağmen, Bakkt ürününü piyasaya sürmek için henüz hazır değil. Bakkt’ın, daha önce Aralık 2018’in ortalarında faaliyete başlaması planlanıyordu. Fakat, bu hafta yapılan açıklamada ICE, Bakkt BTC vadeli işlem alımlarını 24 Ocak 2019′a ertelediğini açıkladı.

Duyurunun bir kısmı şöyle:

“Vadeli işlemlerin ileri bir tarihe alınması ile birlikte, yeni sözleşmenin ticaretine ve depolanmasına başlamadan önce müşteri için ek süre ve takas üyeliği fırsatı sunabileceğiz.”

Başka bir açıklamada, Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, ertelemenin tüm aksaklıkları çözmek için platforma yeterli süre tanıyacağını söyledi. Böylece kesintisiz bir lansman işlemi sağlamanın mümkün olacağını ifade etti. Fakat, Ocak 2019 lansmanı hala yasal onaya bağlıdır.

2018 Noel Baba Rallisi gerçekleşmeyecek mi?Geçen hafta başlayan kripto para çöküşünden önce, bir Noel Baba Rallisi’nin yaklaşmakta olduğundan söz ediliyordu. MACD ve DMI gibi teknik göstergeler 2018’in sonundan önce BTC fiyatlarında canlanma belirtileri olduğunu gösteriyordu. Ancak Bakkt’ın ertelenmesi ile, 2018’de gerçeklenmesi beklenen boğa koşusu umutları azalmış oldu.

Yazının yayınlandığı sırada, BTC % 2,41’lik düşüş ile 4512,56 $’dan işlem görmektedir. Bu haftaki düşüşler ile Bitcoin şu anda, 2017 Aralık ayı ortasında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 77 oranında değer kaybetmiş oldu.

Kaynak: Bitcoinist

(Bitcoin (BTC) 3 belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyor yazısı için tıklayınız.)

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bakkt: Bitcoin’i neden tercih ettik? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Öncüsü Jimmy Song’dan Ethereum ve JPM Coin Yorumu Ethereum’da Boğa Sinyalleri: Ethereum Fiyatı, Yüzde 70’e Yakın Değer Kazandı! Bilim Adamları Bakır’ı Altın’a Dönüştürüyor: Şimdi Bitcoin Altın’ın Yerini Alabilecek Mi? İsviçre Cenevre’de Bir Blockchain Merkezi Açıldı İşte analistlere göre yükselme potansiyeli olan güçlü altcoin’ler Çin baskısı, Tether’a tarihi transfer yaptırdı, bu durum Bitcoin’i etkiler mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır