Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yeni Blockchain Uygulaması: CertifyIST!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yeni Blockchain Uygulaması: CertifyIST!
Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yeni Blockchain Uygulaması: CertifyIST!Bahçeşehir Üniversitesi kısa bir süre önce yayınladığı gönderiyle birlikte artık Blockchain teknoloisinden faydalanmaya başlayacağını duyurdu. Bahçeşehir Üniversitesi, Blockchain teknolojisini kullanarak diploma, sertifika ve transkript gibi belgeleri çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilir hale getirecek.

Blockchain teknolojisi dünya genelinde birbirinden farklı amaçlar doğrultusunda kullanılıyor. Bu teknolojinin özellikle eğitim alanında epey yoğun ilgi gördüğünü de biliyoruz. Dünya genelindeki çeşitli üniversitelerin yanı sıra Türkiye’deki üniversiteler de Blockchain teknolojisi hakkında özel dersler veriyor, bu alanda uzmanlar yetiştiriyorlar.

Blockchain teknolojisi hakkında daha önceden bazı adımlar atmış olan Bahçeşehir Üniversitesi artık diploma, transkript gibi belgelerde Blockchain teknolojisinden faydalanıyor olacak. BAU’un ilk olarak Washington kampüsünde hayata geçirdiği CertifyIST uygulaması, öğrencilere ciddi kolaylık sağlıyor. BAU BlockchainIST Merkezi Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, hayata geçirilen uygulama hakkında şu yorumu yaptı:

“Washington D.C’deki ilk mezunlarımızın diplomalarından başlayarak hemen akabinde bütün öğrencilerimizin sertifika, diploma ve öğrenimlerine dair her türlü belgenin tutulabileceği bir uygulama çıkardık. Hem mobil hem de web sitesi uygulaması olacak. CertifyIST bu anlamda üniversite bünyesinde yapılan ilk diploma ve blockchain projesidir. Şu ana kadar da dünyada çok prestijli üniversitelerin bu konuda projeleri oldu”

Zamanla Yayılacak

Dr. Öğr. Üyesi Bora Erdamar, söz konusu CertifyIST projesinin tek bir yerle kısıtlı kalmamasını ve bu uygulamanın Türkiye geneline yayılmasını istiyor. Erdamar, ilk olarak Washington kampüsünde başlatılan bu uygulamanın zamanla diğer kampüslerdeki öğrenciler için de kullanılacağını belirtti.

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yeni Blockchain Uygulaması: CertifyIST! isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Yeni Blockchain Uygulaması: CertifyIST! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABDli milletvekillerinde Bitcoin vergisi çıkışı Ripple CEO’su Facebook’un Libra’sı İle İlgili Olarak Endişe Duyuyor Mike Novogratz: Kripto Paraların Çirkin Yüzü Ben Oldum! Ethereum’da kilit destek 185 dolar seviyesinde Bitcoin Kritik Direnç Seviyesini Aşabilecek Mi? FxPro Analisti Açıklıyor Ethereum’u (ETH) 100 kat arttırabilecek proje onaylandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır