Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avustralya’nın Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avustralya’nın Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı
Avustralya’nın  Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı



Avustralya’nın finansal denetçisi, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), bireysel yatırımcılara yönelik ”yanıltıcı” ilk dijital para arzı (ICO) projelerine ve kripto para birimi fonlarına karşı uyarılarda bulundu.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu söz konusu uyarıyı kendi resmi internet sitesi aracılığıyla, 20 Eylül 2018 tarihinde duyurdu.

Yapılan duyuruya göre, ASIC 2018 yılının Nisan ayından beri beş farklı ilk dijital para arzı projesini fon toplamaktan alı koymuş. Finansal denetçinin bunu yapmasının altında yatan sebep ise, beş projenin yatırımcıyı korumak adına gerekli önlemleri almamış olması ve fon toplama işleminin biraz şüphe barındırması.

ASIC’in ifadesine göre, bu ICO projeleri mevcut yasal standartları karşılamak için tekrar yapılandırılmak zorunda kalmış. Eylül ayında ise bir ICO projesinin güvenlik endişeleri nedeniyle tamamen rafa kaldırılması emredilmiş.

Evrakta bunun yanı sıra şu an ICO piyasasında gözüken en büyük problemlerin, ”pazarlama ve satış materyallerinde yer alan yanıltıcı ve kandırmaya yönelik açıklamalar” ve Avustralya finansal hizmetler lisansına sahip olmayan lisanssız ve tescilsiz yatırım projeleri olduğu vurgulandı.

Kurumun ICO’lar hakkında genel endişelerini dile getiren ASIC komisyon üyesi John Price, konu hakkında şunları ifade etti:

”Eğer halktan para topluyorsanız, önemli yasal sorumluluklara sahip oluyorsunuz. Teklifinizin adı değil, yasal içeriği önemlidir. Halktan yatırım almak için sadece ICO yapısını kullanmanın size önemli korumaları göz ardı etme ayrıcalığını vermeyecektir.”

Avustralya’nın Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avustralya’nın Finansal Denetçisi, ”Yanıltıcı” ICO Projelerine Karşı Uyardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin durdu, XRP coştu… Peki yükselişin devamı var mı? 51 Saldırısıyla Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin’e Saldırmanın Maliyeti Ünlü Yatırımcı Spencer Bogart Konuştu: Bitcoin’de Dibe Çok Yakınız IBM: Blockchain ile Gıda Takibi Yapmak 2 Saniye Sürüyor XRP Ledger, Hem Ödemelerde Hem de İşlemlerde İstikrarlı Bir Büyüme Kat Ediyor Zcash ağında inanılmaz hata: “Cüzdanları değiştirin”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır