Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avustralya’daki Özel Fonlar Kripto Para Piyasasını Hareketlendiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avustralya’daki Özel Fonlar Kripto Para Piyasasını Hareketlendiriyor
Avustralya’daki Özel Fonlar Kripto Para Piyasasını Hareketlendiriyor

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasası bu ay çeşitli çalkantılar yaşadı. Bitcoin şu anda 6,400$ civarlarında seyrediyor ve eski haline gelmek için çabalıyor. Küresel piyasada çeşitli gelişmeler yaşanırken en ilginç ülkelerden birinin Avustralya olduğunu görüyoruz.

Avustralya’da öz-yönetimli süper fonlar (SMSF) bundan bir süre önce kripto para piyasasına giriş yapmaya başladılar ve bu gelişmeyle birlikte yerel piyasanın hacminde ciddi bir artış görüldü. Hatta Business Insider verilerine göre Avustralya’daki kripto para hacmi, bu yılın ilk çeyreğinde 1.5 milyar dolara kadar ulaştı.

Avustralya’daki Menkul Kıymet ve Yatırım Komisyonu’nun sözcülerinden biri, piyasa hacminin artışıyla ilgili şu yorumları yaptı:

“Kripto para sektörünün takibine daha çok yeni başlandı. İşlem hacmindeki bu gibi gelişmeler epey opak olabiliyor. Bu yüzden bazı insanların ortaya attıkları iddialar şüpheye yol açabiliyor.”

Dijital para borsalarından olan Independent Reserve’ün CEO’su Adrian Przelozny, yerel piyasada SMSF’ler sayesinde “ciddi bir hareketlilik” yaşandığını ve küçük çaplı yatırımcıların, risk oranı yüksek portföylere yönelmeye başladıklarını belirtti.

Przelozny, Independent Reserve’e resmi kayıt yaptıran SMSF sayısının “altı, yedi bin civarına kadar çıktığını” vurguladı. Ancak Avustralya’da 590 binden fazla SMSF olduğunu ve bunların toplamda 700 milyar dolar civarı varlık yönettiğini düşünürsek kayıtlı SMSF sayısının hala az olduğunu söyleyebiliriz.

Coinjar’ın kurumsal yatırım biriminden sorumlu olan Jordan Michaelides, Avustralya’daki kripto para sektörünü asıl hareketlendirecek şeyin Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonları (ETF) olacağını düşünüyor. Ancak Michaelides’e göre bu ETF’lerin Avustralya’ya gelmeleri için önce ABD’deki durumun netleşmesi gerek:

“Avustralya’da ETF konusunu tartışmak için önce Amerika’da ne olup bitecek onu görmek gerekiyor.”

Avustralya’daki Özel Fonlar Kripto Para Piyasasını Hareketlendiriyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avustralya’daki Özel Fonlar Kripto Para Piyasasını Hareketlendiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’de listeden çıkarılma endişelerine Lee’den yanıt Kripto Para Borsası Hacklendi! Microsoft’un Bing’i Geçen Yıl 5 Milyondan Fazla Kripto Para Reklamını Engelledi Her 5 ABD’li Öğrenciden 1’i Bitcoin veya Altcoin Sahibi 17 Şubat Ripple analizi: XRP fiyatı için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası 2018’de Bitcoin, Ethereum ve XRP’den İyi Performans Sergileyen Altcoinler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır