Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Avrupa’nın Finansal Otoritesi ICO’ları Araştırıyor, Amaç Düzenleme Getirmek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avrupa’nın Finansal Otoritesi ICO’ları Araştırıyor, Amaç Düzenleme Getirmek
Avrupa’nın Finansal Otoritesi ICO’ları Araştırıyor, Amaç Düzenleme GetirmekAvrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), yakın zamanda bir duyuru yaparak ICO’ları araştırmaya, ICO’larla ilgili hazırlanabilecek yasal düzenlemeleri gözden geçirmeye başladığını açıkladı.

ESMA, Avrupa Birliği sınırları içerisindeki finansal piyasalar için ortak bir yönerge oluşturması için 2011 yılında Paris’te kuruldu. ESMA bankacılık ve sigorta gibi alanlarda AB bünyesindeki diğer gözetim otoriteleriyle de işbirliği yapıyor.

Reuters tarafından yapılan habere göre ESMA, ICO’ların mevcut menkul kıymet düzenlemelerine uyum gösterip göstermediklerini araştırmaya başladı. ESMA ayrıca yatırım toplama konusunda ICO’lardan tam olarak ne kadar faydalanılabileceğini de araştırıyor.

ESMA’nın yönetim kurulunda yer alan Steven Maijoor, ICO’ların geleneksel yatırım toplama metotlarına kıyasla tam olarak ne gibi bir fayda sağlayacaklarının henüz bilinmediğini düşünüyor. Maijoor tarafından yapılan yorumların bir kısmı şu şekilde:

“Sorulacak soru, mevcut düzenlemelere uyum sağlamayan ICO’larla ilgili tam olarak ne yapılacağıdır. Yönetim kurulu olarak bu konuyu değerlendireceğiz. Yıl sonuna kadar bir rapor hazırlamayı düşünüyoruz.”

Avrupa Bankacılık Otoritesi’nin yönetim kurulunda bulunan Andrea Enria, ICO’lar hakkında biraz esnek bir tavır sergilemeyi düşünüyordu. Enria’nın düşüncesine göre ICO’ları AB yasalarına uygun hale getirmemek, bunları bir süre tabiri caizse ‘kendi hallerine’ bırakmak epey olumlu sonuç verebilirdi. Ancak Enria zaman içerisinde düşüncesini değiştirerek bu yöntemin pek işe yaramayacağı kanısına vardı. Enria’nın konu hakkındaki yorumu şöyle:

“İnsanlara bu gibi yatırımların yeteri kadar güvenli olmadığı yönünde yapılan uyarılar görünüşe göre yeterli farkındalığı yaratamıyor.”

Avrupa’nın Finansal Otoritesi ICO’ları Araştırıyor, Amaç Düzenleme Getirmek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Avrupa’nın Finansal Otoritesi ICO’ları Araştırıyor, Amaç Düzenleme Getirmek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’deki Düzeltmelerle Ethereum 300 Doları Aşabilir mi? Bitcoin’de Bu İndikatör Ayıları Çaresiz Bırakabilir John McAfee ve Peter Brandt’tan “efsanevi” Bitcoin tahmini Popüler Bitcoin borsası Bitfinex bu tarihte işleme kapalı olacak JPMorgan Araştırması, Kripto Paraların Artık Kurumsal Bir Varlık Olduğunu İfade Ediyor Bitcoin çıldırdı, 7300 doların da üstüne çıktı.

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır