Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Atılmış bilgisayarlar sizi “Kripto zengini” yapabilir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Atılmış bilgisayarlar sizi “Kripto zengini” yapabilir!
Atılmış bilgisayarlar sizi “Kripto zengini” yapabilir!

© Reuters.  © Reuters.

Eskimiş, atıl durumda olan bilgisayarlarınız mı var? Aman ha onları eskiciye vermeden önce iyi düşünün. Belki sizde birer ‘‘ Kripto Zengini ’’sinizdir.

PC hurdalıklarından Kripto Zengini insanlar doğuyor

Teknolojinin hızla geliştiği bu günlerde neredeyse 2-3 yılda bir bilgisayar değiştirmeye başladık. Bu hızlı gelişim de yeni bir sektörün doğmasına neden oldu. Hurdalıkta Bitcoin avı.

Bildiğiniz gibi Bitcoin, ilk kullanıma girdiğinde 0.003 cent gibi bir değere sahipti. Bu nedenle insanlar Bitcoin’i çok kolay göz ardı edebiliyordu. Ve hurdaya verdikleri bilgisayarlarının içinde Bitcoin var mı yok mu diye umursamıyorlardı. Ancak şuan da kafalarını taşlara vuruyorlar. Çünkü uzmanlara göre madencilik yoluyla elde edilen Bitconlerin %10’u yıllardır hiçbir transfer hareketi göstermedi. Bu da onların büyük olasılıkla eski sahipleri tarafından hurdaya ayrılmış bilgisayarlarda olduğunu gösteriyor.

Hal böyle olunca bilgisayar hurdacıları, Bitcoin bulabilmek umuduyla ellerindeki eski bilgisayarların altını üstüne getirmeye başladı. Tabi bu konu pek çok tartışmayı beraberinde getirdi. Bunlardan en önemlisi de, bilgisayarda bulunan BTC’lerin, bilgisayarın ilk sahibine ait olduğu konusu. Bu konu, tartışma programlarına uzun geceler boyunca gündem olabilecek türden. O yüzden biz şimdi bunun tartışmasına girmeyeceğiz. Sizler bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yazımızın altına yorum şeklinde bırakabilirsiniz.

Ancak siz siz olun elinizde bulunan eski bilgisayarları kontrol etmeden hurdaya vermeyin. Kim bilir belki sizde bir Kripto Zenginisinizdir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Atılmış bilgisayarlar sizi “Kripto zengini” yapabilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Bloomberg: Altcoin sezonu ufukta olabilir Dolar’dan 2019 Rekoru Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun Kraken Alt Yapı Sorunları Yaşıyor Tronun YENİ Ürünleri Fiyat Artışının Gerçek Nedeni. TronGrid, TronStudio vb

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır