Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Asya Merkezli Üç Şirket Blockchain’i Araştırmak İçin ConsenSys ile Ortaklık Kurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Asya Merkezli Üç Şirket Blockchain’i Araştırmak İçin ConsenSys ile Ortaklık Kurdu
Asya Merkezli Üç Şirket Blockchain’i Araştırmak İçin ConsenSys ile Ortaklık Kurdu

2/2


2/2


Japonya‘daki Shinsei Bank, Blockchain sektörünün önde gelen şirketlerinden ConsenSys ile yeni bir uzlaşma belgesi imzaladı. Shinsei Bank, bu anlaşma doğrultusunda Blockchain teknolojisinin finans alanındaki potansiyel işlevlerini inceleyecek.

Shinsei Bank ve ConsenSys Anlaşması

Çoğunluğu Asya merkezli olan birkaç farklı şirket bir araya gelerek yeni bir uzlaşı belgesi imzaladı. Bu belgede imzası bulunan şirketler arasında Japonya merkezli Shinsei Bank, Hong Kong merkezli Nippon Wealth, Singapur merkezli Tribay Capital ve ABD merkezli ConsenSys bulunuyor.

Yeni bir anlaşma imzalayan bu dört şirket, Blockchain teknolojisiyle ilgili çeşitli araştırmalar yürütecek. Şirketlerin başlıca amacı, ConsenSys’in merkezsiz uygulamalarının (dApp) finans alanında kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek. Nippon Wealth zaten bir süredir Blockchain teknolojisiyle bankacılık sektörünü bir araya getirmeye çalışıyor.

Yapılan bu anlaşma aynı zamanda Tribay Capital’ın Nippon hissedarları arasına gireceği, Shinsei Bank’in ise hala çoğunluk hissedarı olarak kalacağı anlamına geliyor.

Şirketler konuyla alakalı araştırmalarını tamamladıktan sonra Blockchain tabanlı yeni hizmetler ve ürünler geliştirmeyi planlıyorlar.

Blockchain teknolojisinin Japonya’daki finans sektöründe oynadığı rol git gide büyüyor. Bundan kısa bir süre önce yine Japonya merkezli şirketlerinden Fujitsu’nun Blockchain teknolojisiyle alakalı tasarladığı projeyi aktardık.


İlgili haber:
Japonya’nın Devlerinden Fujitsu Bankalara Özel Bir Blockchain Platformu Geliştiriyor

Tıpkı Fujitsu gibi JAponya’nın devlerinden olan SBI Group da bir süre önce Ripple ile işbirliği yapmaya başladı. SBI Group, Ripple ile kurduğu bu ortaklık sayesinde xCurrent ürününden faydalanmayı deneyecek.

Asya Merkezli Üç Şirket Blockchain’i Araştırmak İçin ConsenSys ile Ortaklık Kurdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Asya Merkezli Üç Şirket Blockchain’i Araştırmak İçin ConsenSys ile Ortaklık Kurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

”Amazon CEO’su Bitcoin’i Yükseltebilir” Bitcoin Lightning Network’üne yatırılan 10 milyon dolar çöpe mi gidecek? 2019 Ocak Ayı Kripto Paralar İçin İyi Geçmeyebilir İngiltere Merkez Bankası: Libra Finansal Sorunlara Çözüm Olabilir Bitcoin Tekrar 3.500 Dolara Yükseldi 40’tan Fazla Merkez Bankası Blockchain Temelli Para Birimi Üzerinde Çalışıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır