Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Asheesh Birla Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Stablecoinlere İhtiyacı Yok!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Asheesh Birla Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Stablecoinlere İhtiyacı Yok!
Asheesh Birla Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Stablecoinlere İhtiyacı Yok!

© Reuters.  © Reuters.

Ripple’ın sınır ötesi işlemlerinde stablecoinlere ihtiyacı olmadığın söyleyen Ripple ürün başkan yardımcısı Asheesh Birla, Coinbase’in USDC stablecoini listelemesiyle ile ilgili görüşlerini Twitter’da paylaştı.

Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemleri Ne Gibi Özellikler Gösteriyor?Ripple’ın sınır ötesi işlemlerde diğer coinlerden çok daha güvenli ve hızlı işlem yaptığını söylüyor Asheesh Birla. Ayrıca Twitter’daki paylaşımında uzun dönemli holdingler, krediler ve ödemeler gibi günlük işlemler için Ripple’ın sınır ötesi işlemler adına herhangi bir stablecoine ihtiyaç duymadığını da ekliyor. Birla’ya göre stablecoinler kısa vadeli çözümler sunuyor ve ancak belli durumlarda iyi bir seçenek oluşturabilirler.

Amerika’nın en büyük kriptopara borsası Coinbase yakın zamanda Circle’ın stablecoini (USDC)’yi platformunda listeleyeceğini ve kullanıcıların alım satım ve para gönderip alma gibi işlemleri yapabileceklerini açıklamıştı.

Ashees Birla yaptığı paylaşımda, xRapid teknolojisinin mali kurumlar ve ödeme sağlayıcıların işlemlerine sağladığı kolaylıklardan, likidite ücretlerini azaltmasından bahsederek, xRapid’in sınır ötesi işlemler için herhangi bir stabiliteye ihtiyaç duymadığını ekliyor ve şöyle söylüyor:

“ XRP bir çeşit köprü görevi gördüğü için ödemeler saniyeler içinde gerçekleşiyor.”

Asheesh Birla ayrıca paylaşımında stablecoin kullanıcılarını uyarıyor ve stablecoin platformlarının risklerine dikkat çekiyor. Birla’ya göre yatırımcılar tek bir girişim ile desteklenen stablecoinler’e çok dikkat etmeli.

“Stablecoinler karşı taraf riski taşıyorlar ve sistemi tekelleştirip, blockchain ve dijital varlıkların ardındaki tezi zayıflatabilirler.”

Tek bir girişim tarafından deteklenen stablecoinlerin dolar gibi bir fiyat paraya sabitlenmesi potansiyel riskler taşıyor. En önemlisi karşıtaraf riski. Acaba ihraççı kuruluşun banka hesabında dolaşımdaki her bir stablecoine karşı bir dolar gerçekten var mı?

Bir diğer karşı taraf riski bankaların ellerindeki dolarlar. Bu dolarların onshore ya da offshore tutulup tutulmadığı da çok önemli. Bu şekilde karşı tarafı tanımakla stablecoin platformunun dahil olduğu riskleri değerlendirebilirsiniz.

Son olarak şeffaflık ve görünebilirlik sorunu var. Pek çok stablecoin ihraççısı dolar ile karşılık veren bankalar ve finans kurumları hakkında yeterince bilgi sağlayamıyor.

Asheesh Birla konu hakkındaki endişelerini dile getiriyor. Endişelerinde haklı mı? Stablecoinler gerçekten risk taşıyor mu? Varlıklarınızı güvenle saklayabilecek misiniz? Ne dersiniz?

xRapid hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

USDC haberimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Asheesh Birla Ripple’ın Sınır Ötesi İşlemlerde Stablecoinlere İhtiyacı Yok! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 3 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı ve 4.100 Dolara Ulaştı! Ethereum’da 265 dolar desteği oldukça önemli Binance hacker’larından Chipmixer’a Bitcoin bombardımanı: 4836 BTC Çinli Bitcoin girişimcisinden çok konuşulacak Bitcoin iddiası Dogecoin’in geleceği nasıl olacak – DOGE yeniden yükselebilir mi? Kripto paralar güçlü artış sonrası tekrar kâr satış baskısıyla karşı karşıya

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır