Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple’ın Listelendiği Borsa Sayısı Artıyor – XRP Yeni Bir Borsada Hem De Baz Coin Olarak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple’ın Listelendiği Borsa Sayısı Artıyor – XRP Yeni Bir Borsada Hem De Baz Coin Olarak
Ripple’ın Listelendiği Borsa Sayısı Artıyor – XRP Yeni Bir Borsada Hem De Baz Coin Olarak

© Reuters.  © Reuters.

Ripple’ın listelendiği borsa sayısı artıyor, en son yapılan duyuruyla yeni bir kripto borsası daha XRP’yi listeliyor. Hem de güzel bir süprizle beraber.

Ripple’ın Listelendiği Borsalar ArtıyorXRP Ripple Labs tarafından üretilen bir kripto para. Kripto para piyasaya adım atarken default olarak üretilmiş 100 milyar tokenle birlikte karşımıza çıktı. XRP çıktığı zamanlarda bile çok büyük söylemleri olan bir projeydi: SWIFT’i alt etmek.

Bankalar arası para transferinin tartışmasız tek hakimi olan SWIFT’ı yok edip yerine kurulma amacıyla yola çıktı. 4 yılda sonra bugün 100den fazla bankayla işbirliğine gitmiş ve ağını hızla genişleten bir proje ile karşı karşıyayız. Aslında bakarsanız XRP sizin benim yani bireysel kullanıcının kullanması için tasarlanmış bir kripto para değil.

XRP’nin değer saklama aracı ya da bireysel ödemeleri yapabilme imkanı tanımasına gerek yok. Çünkü bunun için tasarlanmadı. Bu ürünü asıl satın alması gerekenler bankalar. Bankalar Ripple’ın sağladığı ağ ve üzerinde hareket eden XRP sayesinde sözgelimi Almanya’dan Amerika’ya hızlı kolay ve ucuz para transferi yapabilirler. Almanya’daki banka Euro olan fonlarını XRP’ye çevirir, Amerika’daki muadiline yollar, Amerika’daki banka ise gelen XRP’leri kolayca USD’ye çevirebilir. Bu işlemlerin tamamı birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilir. Bu sadece bir örnek.

Ripple Card – Neden Olmasın?Peki Ripple’ın hedef kitlesi neden sadece bankalar olsun? Bu hedef kitle bireysel müşteriye varıncaya kadar çeşitlendirilemez mi? Ripple yönetim ekibi bu konuyu zamanında tartıştı ve sadece SWIFT’ın koltuğuna oturmak gibi dar bir hedefe odaklanmanın mantıksız olduğunu gördü. Şimdi yapılması gereken bireysel kullanıcının da yararlanabileceği bir ağ kurmak.

Bu mantıkla Ripple yönetim ekibi kendilerini bankacılık sistemi dışına çıkaracak yenilikleri düşünmeye başladılar. Bu yeniliklerden biri ise ülkemizde maaş kartı maksasıyla kullanılan ve debit card olarak tanımlanan ürün. Gerçek plastik bir kart olarak piyasaya sunulacak olan bu kart sayesinde bireysel müşteriler kendi kredi kartlarıyla harcama yapar gibi hesaplarındaki XRP’leri kullanarak alışveriş yapabilecekler. Böylesi bir gelişme şüphesiz XRP’nin toplumsal kabulünde büyük rol oynayacaktır.

Ripple’da Cenahında Güzel Gelişmelerİşte bugünkü haberimiz de XRP’nin kabulünün yolunu açan gelişmelerden bir diğeri. Bitrue bir kripto borsası. Bitrue bugün yaptığı açıklamada tüm platformlarını XRP kullanımına uygun hale getirdiğini duyurdu. Peki bu ne demek?

Eğer herhangi bir kripto borsasında işlem yaptıysanız elinizdeki coini öyle her istediğiniz coine çeviremeyeceğinizi bilirsiniz. Değişim işlemleri için kripto borsaları baz coin tanımlar ve kripto paralar o baz coin üzerinden ticarete tabi tutulur. Borsalarda baz coin genelde Bitcoin olarak tanımlanmıştır.

Baz Coin Olarak XRPBitrue yaptığı açıklamada XRP’yi ticaret çiftlerinden biri olarak tanımlayacağını duyurdu. Yani Bitrue için XRP artık bir baz coin. Herhangi bir kripto paranın baz coin olarak tanımlanması onun üzerinden işlem açılacağı için işlem hacminde artış meydana getirecektir. Bu ise fiyatında aşırı yükseliş ve tabi aynı zamanda düşüşlerin gözlemlenme ihtimalini artıracaktır. Çünkü volatilitesi yükselecektir.

Bitrue’nin tanımladığı pariteler şimdilik şunlar: XRP/BTC, XRP/ETH, XRP/USDT, ETC/XRP, ETH/XRP, GTO/XRP, KNC/XRP, LINK/XRP, LTC/XRP, QKC/XRP, WAN/XRP, WTC/XRP ve ZRX/XRP.

Tahmin ediyoruz ki ileride Tron, Cardano, EOS, Stellar, Electroneum ve diğerleri üzerinden de XRP paritesi tanımlanacaktır. Ama şu an için erken.

Ripple’ın listelendiği borsa sayısı artarak devam ediyor. Zaman içerisinde sanırım daha çok borsada baz coin olarak tanımlandığını göreceğiz. XRP yavaş ama emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Ripple Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple’ın Listelendiği Borsa Sayısı Artıyor – XRP Yeni Bir Borsada Hem De Baz Coin Olarak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Bitcoin Boğaları 250,000 Dolara Ulaşacak!”, Ripple’ın Son Hamlesi, Binance ve Ethereum Ayrılığı Roger Ver: Blockchain ile Sansürsüz Sosyal Medyaya Kavuşacağız Yahoo’nun açılması beklenen kripto para borsasından yeni haber SEC: ICO Reklamları Yapanlara Ceza Uygulayacak – Gelir Kapısı Kapanıyor Bitcoin Savunucusu: İnsanları Şok Edecek Bir Bitcoin Boğa Koşusunun Başındayız Paribu’dan EOS Desteği: Kullanıcılar Artık EOS ile Alım-Satım Yapabilecekler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır