Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Blockchain Sektöründeki Fırsatlar, Hızla Büyüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Blockchain Sektöründeki Fırsatlar, Hızla Büyüyor
Araştırma: Blockchain Sektöründeki Fırsatlar, Hızla BüyüyorForbes tarafından yeni yayınlanan bir araştırmaya göre, kripto para sektörünün tabanında yatan blockchain teknolojisi sektöründeki geliştiriciler için olan iş ve girişim fırsatları, sonunda ciddi bir hızla artmaya ve kendisini kripto para birimlerinden ayrı bir hale getirmeye başladı.

Bunun yanı sıra farklı endüstrilerdeki insanlar da, söz konusu teknolojiyi ciddi anlamda verimlilik ve üretkenlik getirebilecek güvenilir bir uygulama olarak görmeye başladı ve bunun etkilerini birden çok sektörde görebiliriz. Örnek olarak otomotiv üreticilerini verecek olursak, şimdiye kadar BMW’den Volkswagen’e kadar bir çok firma blockchain konusunda ya uygulamalara ya da araştırmalara koyuldu.

Yeni yapılan ve toplamda farklı otomotiv firmalarından 1.314 kişinin cevaplarının alındığı ankette, katılımcıların yaklaşık olarak %62’si, blockchain teknolojisinin özellikle otomotiv endüstrisi için önümüzdeki 24 ay süresi içerisinde devrimsel ve dönüm noktası derecesinde etkilere sahip olacağını ifade etti. Araştırmanın arkasındaki isimlerden üçü, Matthew Jones, Dirk Wollschlaeger ve Ben Stanley, konu hakkında şunları ifade etti:

”Bir aracın hayat döngüsü boyunca bir parçanın takip edilebilirliği şu an için oldukça kısıtlı ki bu da yan sanayi ürünlerin bazı piyasalarda hizmet merkezleri tarafından rahatlıkla kullanılabileceğini gösteriyor. Otomotivle ilgili tedarik zincirine blockchain teknolojisini entegre etmek, ürünleri geri çağırma, sahte ürün veya tüketici güvenliği gibi bir çok konuyu çözüme kavuşturabilir. Blockchain bunu yanı sıra ekosistemin katılımcıları arasında yapılan finansal işlemler konusunda da işlemsel verimlilik sağlayabilir.”

Blockchain’in en çok kullanım göreceği alanlardan birisi otomotiv sektörü olsa da, şimdiden medikal sektör, sigortacılık, bankacılık gibi bir çok alanda bu teknolojinin kullanımına başlanıldı.

Araştırma: Blockchain Sektöründeki Fırsatlar, Hızla Büyüyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Blockchain Sektöründeki Fırsatlar, Hızla Büyüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Özel İçerik: Türkiye’deki Kripto Para Fenomenleri İle Türk Kripto Para Borsalarını Konuştuk! Balina Uyarısı: 101 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin (BTC) Coinbase’e Aktarıldı! Barry Silbert: Birçok Tokenin Değeri Sıfıra İnecek Binance’in Lending Platformuna Büyük Talep Hangisini tercih ederdiniz? İşte 8 madde ile karşılaştırma… Binance, Facebook’a Rakip Oluyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır