Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yaz Boyunca ‘Hodl’da Kaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yaz Boyunca ‘Hodl’da Kaldı
Araştırma: Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yaz Boyunca ‘Hodl’da KaldıChainalysis isimli araştırma firmasının yaptığı çalışmaya göre, Bitcoin ve kripto para yatırımcıları zorlu geçen yaz ayları boyunca genelde pozisyonlarını korudu ve dramatik bir değişikliğe gitmedi.

Likiditesi yüksek yani ödemeler ve spekülasyonlarda kullanılan koinlere ek olarak, daha az likiditeli olan ve yatırım amaçlı kullanılan koinler ile ilgili yapılan çalışmada enteresan sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre, toplam dolaşımda yer alan Bitcoin miktarı ile ilgili yapılan çalışmada toplam bitcoinlerin sadece yüzde 22’sinin bu dönemde el değiştirdiği sonucuna varıldı.

Firma, bu durumu piyasaların artık daha stabil olduğu yönünde yorumlama yolunu tercih ederken, 2017 sonunda sektöre gelen ve her birinin farklı düşüncelere sahip olduğu yatırımcıların, artık tek bir noktada birleşmeye başladığı sonucuna da varıldı.

Gerek uzun vadeli yatırımcıların gerekse de spekülatörlerin yaz boyunca pozisyonlarını koruduğu ifade edilirken, şu aşamada piyasaların ciddi bir düzenleme ya da teknolojik gelişme olmadıkça, bu stabiliteyi koruyacağı ve de hatta arttıracağı belirtildi.

Bitcoin özelinde de, kullanıcı sayısının arttığı sonucuna varılırken, Bitcoin ve kripto paraların yaşadığı en büyük sorun olarak gösterilen kullanım sorununun yavaş yavaş ortadan kalktığı da ifade edildi.

Artık kripto paraların sıradan vatandaşlar için her geçen gün daha da önemli bir hal aldığına vurgu yapılırken, bu durumun gelişmesi ile birlikte, kripto paraların daha fazla işlemde kullanılmasının da önünün açılacağı ifade edildi.

Piyasalar, gerçekten de yaz ayı boyunca görece stabil bir duruş sergiledi. Bakalım Bitcoin, yukarıya doğru bir hamle yapabilecek mi?

Araştırma: Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yaz Boyunca ‘Hodl’da Kaldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcıları Yaz Boyunca ‘Hodl’da Kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ile 10 yılda 11 trilyon dolar taşındı Bitcoin’de Fiyatlar Düşerken, “Bitcoin Satın Al” Aramaları Hızla Artıyor Japonya’nın önde gelen borsasından XRP atağı 28 Aralık 2019: kripto para piyasalarında son durum Bitcoin 10. Yılını Kutladı: 140journos Belgeselinin Dikkat Çeken Noktaları 1Broker Rehberi; Bitcoin ile Tüm Piyasalarda İşlem Yapın

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır