Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Vadeli İşlemlerin Kapanış Gününden Etkilenmiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Vadeli İşlemlerin Kapanış Gününden Etkilenmiyor
Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Vadeli İşlemlerin Kapanış Gününden Etkilenmiyor

3/3


2/3


Piyasadaki genel kanılardan bir tanesi de, Bitcoin fiyatının Bitcoin vadelilerinin kapanmasının son gününde veya son günden bir gün öncesinde düşeceği yönündedir. Ancak Cindicator tarafından yapılan yeni bir araştırma, bunun somut herhangi bir yönünün olmadığını gözler önüne sermekte.


İlgili haber:
CBOE Bitcoin Vadeli İşlemleri Bugün Kapanıyor! Piyasa Bundan Nasıl Etkilenecek?

”Bitcoin Vadeli İşlemler: Piyasa Evrimi” isimli araştırma temel olarak vadeli işlemlerdeki hacmi ve spot kripto para borsalarını ele alıp,  holistik trading piyasasının gelişimi ve likiditesi hakkında bilgi edinmeyi amaçladı.  Araştırmanın ilk rastladığı bulguların arasında, kurumsal yatırımcıların vadeli işlemler piyasasında daha baskın olduğu. Firma söz konusu kurumsal firmaları incelemeye alıp, onların geçmişteki vadelilerini ve yaptıkları hareketin zamanı ile Bitcoin vadelilerinin bittiği zamanı kıyasladı.

Ancak araştırma ve analiz sonucuna göre vadeli işlemler piyasası Bitcoin fiyatı konusunda yeterince büyük bir tetikleyici etkiye sahip değil.


Grafikte de görüldüğü üzre ilk vadeli bitiş tarihi dışında diğer tarihlerde seyir gayet olağan ilerlemekte. Cindicator ise ilk bitiş tarihindeki yükselişin sebebini şu şekilde açıklıyor:

”Bu büyük ihtimalle ilk bitiş tarihi olduğu için, CBOE vadeli işlemleri gün içi saatlik volatilite konusunda ciddi bir artış yakaladı.”

Bunun yanı sıra 16 ve 17 Ocak tarihleri arasında ise Bitcoin için çok güçlü bir pump ve dump etkinliği yapıldığını vurgulayan raporda, aynı tarz bir pump ve dump girişiminin 21 ile 29 Ocak arasında o kadar da etkili olmadığını belirtiyor.

Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Vadeli İşlemlerin Kapanış Gününden Etkilenmiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Bitcoin Fiyatı, Vadeli İşlemlerin Kapanış Gününden Etkilenmiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Wall Street Yöneticisi: Kripto Paraların Piyasa Hacmi Hala Samsung’dan Küçük! Böbrek Taşı mı? Buffett Yemeğini İptal Eden Justin Sun, Partilere Akıyor İki Telekom Devi, Blockchain Tabanlı Kimlik Platformu İçin Ortaklık İmzaladı! Cardano ADA Coinbase söylentisi ne kadar doğru? ADA neden yükseliyor? Bitcoin Aralık Ayında S&P 500 Endeksi’ni Gölgede Bıraktı Dikkat!!! Ethereum Classic’in yaptığı açıklama ‘BATIYORUZ’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır