Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin Kurucusunun “Bitcoin” Yorumu Twitter’da Tartışmaları Alevlendirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin Kurucusunun “Bitcoin” Yorumu Twitter’da Tartışmaları Alevlendirdi
Litecoin Kurucusunun “Bitcoin” Yorumu Twitter’da Tartışmaları Alevlendirdi

© Reuters. © Reuters.

Litecoin (LTC) kurucusu Charlie Lee, topluluk tartışmasını alevlendiriyor. Topluluk tartışması Lee’nin, “kendilerini Bitcoin maksimalisti olarak ifade eden kimselerin aslında Bitcoin fanatikleri olduklarını” iddia ettiği bir tweetle ilgili. Lee’nin 6 Ocak’ta attığı tweette şu ifadelere yer veriliyor:

“Kendilerini Bitcoin maksimalisti olarak tanıtan kişiler aslında Bitcoin fanatikleri. Onlar diğer bütün coinlerin birer aldatmacadan ibaret olduğunu ve değerlerinin sıfıra gideceğini düşünüyorlar. Maksimalistler sadece Bitcoinle yatıp kalkarlar ve onun dominant kripto para olarak kalacağını, var olmaları için altcoinlere yer açtığını ve durumunun daha da iyi olacağını düşünürler.”

Twitter’daki Anket
Lee ayrıca bu yazı yayına hazırlanırken 24.300 civarında kişinin oy kullandığı ve 6 saat içinde sona erecek olan bir Twitter anketi yayınladı ve kullanıcıları “Bitcoin Fanatiği”, “Bitcoin Maksimalisti”, “Altcoin Maksimalisti” veya “Coinci Olmayan” gibi kavramları tanımlamaya davet etti. ”Yayına hazırlanırken ankete cevap verenlerin yüzde 9’u Bitcoin “Fanatiği”, yüzde 48’i Bitcoin “Maksimalisti”, yüzde 33’ü altcoin “Maksimalisti”, yüzde 10’i ise “Coinci Olmayan” şeklinde kavramları tanımladı.

Lee’nin sözleri, “Bitcoin Üstünlük Yanlısı, lütfen. Fanatikler kavramı olumsuz bir ifadeyi çağrıştirıyor” şeklinde espri yapan, kripto para endüstrisi figürü Jameson Lopp’un da dahil olduğu, hem muhalif hem de olumlu bir dizi kıvrak cevapların verilmesine neden oldu. Jameson Lopp ayrıca bu kişilere “ben onları ayrılmış tanıklar olarak tanımlıyorum” ifadesini de ekliyor.

Lee’nin provokasyonuna dikkat çeken Uluslararası Blockchain Emlak Birliği’nin (IBREA) kurucusu Ragnar Lifthrasir, Lee’nin “yanlış düşünmeye giden yolda” olduğunu ve aşırılık jargonunu kullanmanın bir kimseye iftira atmaktan daha az bir anlama sahip olduğunu söylüyor” ve bu düşüncesiyle Charlie’den farklı bir görüşe sahip olduğunu vurguluyor.

Lee’nin Yorumları Tartışmaları Alevlendiriyor
Lee’nin yorumları, Bitcoin “maksimalizmi” kavramının altcoin kurucuları tarafından iddia edilen ve Bitcoin’in egemen marka hakimiyetine göre oluşturduğu ileri sürülen bir pazarlama teriminden daha fazla bir anlama sahip olup olmadığı ile ilgili tartışmaları iyice kızıştırıyor. Bazı yorumcular – herhangi bir bağlılığı açığa vurmaksızın– nihayetinde büyüyen kripto para birimleri sektöründeki başarılı projeleri ayrıştıracak serbest piyasa ve somut kullanım alanları olacağı şeklinde cevap veriyor.

Bu yazının yazıldığı esnada tüm kripto para piyasasında yer alan kripto paralar arasında Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonu CoinMarketCap verilerine göre % 51.8.

Yeni bir yılın eşiğinde, tokenizasyon protokolü Stellar’ın kurucu ortağı ve teknolojiden sorumlu müdürü, aynı zamanda şu an feshedilmiş Japon Bitcoin Borsası Mt. Gox’ın kurucularından biri, ayrıca Ripple (XRP)’nin da kurucu ortağı olan Jed McCaleb, kışkırtıcı bir şekilde “kripto para projelerinin yüzde doksanının saçmalık” olduğunu iddia ediyor ve 2019’da “meydana gelecek değişimler için sabırsızlanıyoruz” ifadesini kullanıyor.

McCaleb, Bitcoin, Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM) ve muhtemelen XRP’yi eleştirilerinden dışında bırakıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Litecoin Kurucusunun “Bitcoin” Yorumu Twitter’da Tartışmaları Alevlendirdi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin Kurucusunun “Bitcoin” Yorumu Twitter’da Tartışmaları Alevlendirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TrueUSD (TUSD) Binance Borsasında Listeleniyor Ethereum (ETH) Fiyatı Artmıyor. Çünkü… Morgan Stanley’den YENİ Bitcoin raporu bomba gibi! Bitcoin ETF’nin Onaylanması Yıllar Alabilir: Pantera Capital CEO’su İki Madenci Bitcoin Cash Blockchain üzerine yüzde 51 saldırısı gerçekleştirdi Tron CEO’su Justin Sun: TRX, ETH’yi Geçecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır