Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Alman ICO Projelerindeki Yatırımcılar Yüzde 90’a Yakın Zarar Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Alman ICO Projelerindeki Yatırımcılar Yüzde 90’a Yakın Zarar Etti
Araştırma: Alman ICO Projelerindeki Yatırımcılar Yüzde 90’a Yakın Zarar Etti1 Ekim tarihinde Cointelegraph auf Deutsch tarafından yayınlanan bir habere göre, Alman ICO projelerine yatırım yapan kişiler, yatırdıkları sermayelerinin %90’ına yakınını ne yazık ki kaybetti.

Alman iş dünyası dergisi WirtschaftsWoche, Alman startup firmalar tarafından yapılan ICO projelerinin 2018 yılı Eylül ayı ile ilk piyasaya çıktığı zamanki fiyatlarını karşılaştırdı. Araştırmaya göre %90’ın üzerinde kayıp yaşayan alman yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin yaşadığı değer kaybından bile çok sermaye kaybına sahip. Bitcoin geçtiğimiz aylarda ünlü dot-com balonundan bile daha fazla toplam piyasa hacmi kaybına uğramıştı.

WirtschaftsWoche araştırmasına göre, şimdiye kadar Almanya içerisinde merkezi bulunan sadece sekiz startup firması bir ICO tamamlayabilmiş. Diğer Alman ICO projelerinin çoğunluğu yurt dışında yer alan yasal olarak bağımsız kurumlar tarafından yapılmış. Naga finansal grubuna ait olan ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasında listelenen koin, Naga Development Association Ltd. tarafından satın alınmış ve Beliz içerisinde piyasaya sürülmüş.

Alman token üreticileri arasında dolaşan dedikodulara göre, sadece Neufund finansman platformu ile alışveriş uygulaması Wyskker’in projeleri sahip oldukları token değerini stabil tutabilmiş. Frankfurt merkezli finansal startup firması Savedroid ve Iconiq Lab gibi projelerin oluşturduğu beşli ise %40 ile %92 arasında değer kaybı yaşamış.

Geçtiğimiz yaz sezonunda, Bitkom bilişim teknolojileri birliği Alman IT startup firmalarının fon toplamak için ICO yerine IPO (ilk halka arz) yöntemini tercih ettiklerini belirtmişti.

Araştırma: Alman ICO Projelerindeki Yatırımcılar Yüzde 90’a Yakın Zarar Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Alman ICO Projelerindeki Yatırımcılar Yüzde 90’a Yakın Zarar Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu teknik gösterge Bitcoin’de (BTC) en az yüzde 30 düşüş ön görüyor Bitcoin fiyat tahmini: Nefesler tutuldu! Bugünkü kapanış önümüzdeki iki haftayı belirleyecek Flas Haber: Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi Tüm Fonlar Gitti. Bloomberg: Wall Street Devleri Bitcoin Planlarını Erteledi Kripto Para Ödeme Startup Firması Uphold, Yeni Kripto Faiz ve Kredi Ürününü Tanıttı Bitcoin’i 9.000 Dolara Çıkartan 3 Sebep!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır