Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi
Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi

© Reuters.  Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi© Reuters. Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi

Apple’ın kurucu ortağı bir kez daha Bitcoin ve onun temel teknolojisi blok zincirini övdü. Steve Wozniak bu hafta düzenlenen bir teknoloji konferansında finansal inovasyon hakkında konuştu.

Wozniak Bitcoin ve Blockchain’e inanıyor

Wozniak Viyana’da WeAreDevelopers Dünya Kongresi adlı bir etkinlikte konuştu. Orada, blockchain’in dünyayı değiştiren bir teknoloji olacağını hissettiğini söyledi. “Bitcoin ve Blockchain’in sıradaki büyük IT (informasyon teknolojisi) devrimi” olduğunu iddiasında bulundu.

Apple’ın kurucu ortağı konferansın açılışından hemen sonra konuştu. 45 dakikalık sohbet ana sahnede gerçekleşti ve etkinliğin diğer tüm odalarına canlı olarak yayınlandı. Doğal olarak, genel teknoloji konferansını sunma görevi verildiğinde, Wozniak sadece Bitcoin ve blockchain hakkında konuşmadı. Ayrıca Tesla ve Cambridge Analytica veri sızıntısı skandalı gibi konuları da ele aldı. Dijital güvenlik de ele alındı:

“Güvenliğimizi uzun zaman önce kaybettik. Gizliliğimizi kaybettik ve bu kötüye kullanıldı. Benim bir gizliliğe sahip olmadığımı düşündüğümde bu beni rahatsız ediyor. Bunu anlamıyorum.”

Wozniak’ın açılışının yanı sıra, Blockchain’e ayrılan WeAreDevelopers Dünya Konferansı’nda çok sayıda sunum ve atölye çalışması yapıldı. Programın teknolojiyi kapsayan bölümleri arasında, Matthias Tarasiewicz, Daniel Pichler ve Jürgen Hoebarth’ın “Kodlanmış Kültürlerden Gelecekteki Kripto Ekonomiye” adlı ve Dr. Jan Mendling tarafından verilen ‘Blockchain’de İş Süreçleri Nasıl Uygulanır’ başlıklı konuşmalar yapıldı.

Wozniak açılış konuşmasında Bitcoin ve blockchain’den kısaca bahsetmişken, kendisinin zaten bir kripto para ve temel teknolojisi Blockchain’in bir hayranı olarak biliniyor. Independent gazetesine göre, geçen yıl Ekim ayında Las Vegas’taki “Money 20/20” etkinliğinde de bu konu hakkında konuştu. Orada, hükümetlerin kendi istekleriyle daha fazlasını yaratabildiğinden, fiat para birimlerini “sahtecilik” olarak nitelendirdi. Bitcoin ile altını ve geleneksel para biçimlerini karşılaştırdı:

“Var olan ve toplamda bulunacak belli bir miktarda bitcoin var… Altın çıkarılıyor ve işleniyor. Belki dünyada sınırlı miktarda altın var, ama kripto para birimi daha da matematiksel ve düzenleyicidir. Kimse matematiği değiştiremez. ”

Teknolojide böyle bir uzman olmasına rağmen, Wozniak Ekonomi Günleri Küresel İş Zirvesi’nde, kredi kartı sahtekarlığı nedeniyle 7 Bitcoinini kaybettiğini belirtti.

Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Apple’ın Kurucu Ortağı; Bitcoin ve Blockchain Sıradaki Büyük IT Devrimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’dan Afrika Hamlesi: Partnerlik Anlaşması İmzalandı Bitcoin Google aramalarında Donald Trump’ı geride bıraktı Uzun dönem Tron (TRX) fiyat tahmini Coinbase, Amazon’un Usta İsmini Bünyesine Kattı Ayı Piyasasına Rağmen Bitcoin ile Ödemeler Rekor Seviyeye Ulaştı Digibyte (DGB) ilk 10 kripto arasına girebilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır