Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Analist görüşü: Bitcoin sakin pazar görünümü 2019’da tamamen değişecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Analist görüşü: Bitcoin sakin pazar görünümü 2019’da tamamen değişecek
Analist görüşü: Bitcoin sakin pazar görünümü 2019’da tamamen değişecek

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin sakin pazar görünümü uzun süredir devam ediyor. Herkes bu sessizliğin bir fırtınanın habercisi olduğunu düşünüyor. Kripto piyasa analistleri de aynı görüşte. 2019 yılında bu sessizliğin tamamen bir fırtınaya dönüşeceğini iddia ediyorlar.

Bitcoin sakin pazar görünümü ne zaman sona erecek?Bir yıldır sürekli iniş çıkış halinde olan piyasa değerleri şu an itibariyle hareketsiz bir görünüme büründü. Bitcoin sakin pazar görünümü de uzun süredir devam ediyor. Pek çok kişi bu volatilitesizliğin kalıcı olduğunu iddia ediyor. Birçok analist ise, Bitcoin ve altcoinlerin müthiş bir fırtınanın eşiğinde olduğu konusunda son derece kararlılar.

Kripto piyasasına fırtına öncesi sessizlik hakim!Piyasaya yeni giren Albright Yatırım Grubu’nun kurucusu Victor Dergunov, Seeking Alpha’da yayınlanan bir yazısında, diğer analistler tarafından yapılan yorumları yineleyerek BTC’nin “önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli ölçüde yükseleceğini” iddia etti.

Bitcoin’in volatilitesinin tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğünü ifade eden Dergunov bu düşük volatilitenin kalıcı olmadığını ifade etti.Dergunov, BTC’nin bu son derece düşük volatilitesini ayı piyasasının sona ereceğinin işareti olarak gördüğünü söyledi.

Dergunov, bu düşüncesinde yalnız değil. Fundstrat Global Advisors’dan Rob Sluymer kısa bir süre önce, kripto sektöründe sürekli “artan umut ışığından” bahsetti. Bazı raporlar, yatırımcıların ilgisinin tamamen kaybolmak üzere olduğunu söylese de Sluymer, Tom Lee ile aynı görüşü paylaşıyor. Her ikisi de, azalan volatiliteyi ve hacmi “teşvik edici teknik gelişmeler” olarak görüyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, CNBC’de yayınlanan Squawk Box’a konuk olan Lee piyasa ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Kripto paraların çalkantılı piyasaya karşı oldukça dayanıklı olduğunu söyleyerek bu durumun umut verici olduğunu belirtti. Aynı zamanda düşük volatilite ile BTC‘nin 6.000 $‘lık bir zemin bulduğunu ve birkaç ay içinde yükselişe geçeceğini iddia etti.

Tüm kripto analistleri ve tahmincileri hemen hemen aynı görüşlere sahip. Bloomberg’den McGlone, hareketsizliğin çok yakında gerçekleşecek bir yükselişin habercisi olduğunu ifade ediyor.

Bir boğa koşusu gerçekleşebilir ama bu koşudan en çok faydalanan Bitcoin mi Altcoinler mi olacak?Piyasanın açık sözlü analistlerinin çoğunluğu bir patlamaya işaret ediyor. Ancak, birçoğu bu patlamanın hangi tarafa olacağı konusunda net bir fikir yürütemiyor.

Ekim ayı başlarında Blockchain Capital‘in bir ortağı olan Spencer Bogart, TD Ameritrade, Yale ve Intercontinental Exchange’in katılımı gibi olumlu kurumsal haberler gündeme gelmişti. Bu tarz olumlu haberlerin, kripto piyasasında yaklaşan patlamaya önemli katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Revolut‘un CEO’su Nikolay Storonsky ise, bireysel yatırımcıların 2019’un kripto boğa koşusunda yer alacağını düşünüyor. Ancak kurumsal odaklı Bakkt ve Fidelity Digital Asset Services’ın (FDAS) Wall Street’in cebini doldurduktan sonra kriptoların yönünü Main Street’e döndüreceği yönündeki popüler düşünceye karşı çıkacaklarını tahmin ediyor.

Bu iki görüş arasında farklılık olsa da, iki tahmin de, Bitcoin sakin pazar görünümü sona erecek ve boğa koşusu başlayacak görüşünü savunuyor. Ama, bir sonraki fiat akışı BTC‘ye mi altcoinlere mi olacak?

Ağustos ayında, FDAS, Bakkt ve diğerleri gündeme gelmeden önce, kriptoda kurumsal yatırımcıların sektöre katılımını destekleyen biri olarak Novogratz, BTC’nin üstünlüğünün bir süre daha devam edeceğini söylemişti. Novogratz bu üstünlük ile bitcoin’in kurumsal yatırımcıların ilgisini aşırı derecede çekeceğini iddia etmişti. Ancak, yatırımcılar, bu piyasanın geleceğini temsil etmese de, onlara en uygun olan kripto hangisi ise onu tercih ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Analist görüşü: Bitcoin sakin pazar görünümü 2019’da tamamen değişecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güney Afrika’nın En Zengin Kadını: Bitcoin Beni Pişman Etti “Rusya 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Alacak” Alt Koinlerin Rallisi, ONT ile Devam Ediyor: Yüzde 25 Artış Polymath, 75 Milyon Tokeni, 5 Yıllığına Kilitledi Venezuela, Kendi Dijital Parasının OPEC’te Kullanılmasını İstiyor Bitcoin 4% artışla 13.000,5 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır