Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerika’nın Bu Bölgesinde Madencilik 12 Ay Süreyle Yasaklandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerika’nın Bu Bölgesinde Madencilik 12 Ay Süreyle Yasaklandı!
Amerika’nın Bu Bölgesinde Madencilik 12 Ay Süreyle Yasaklandı!Amerika’nın Ephrata, Washington bölgesinde alınan bir karar ile kripto para madenciliği önümüzdeki 12 ay boyunca yasaklandı. Amerikan basınında çıkan haberlere göre, Ephrata bölgesindeki kripto para madencilik faaliyetlerine başlanması konusunda bir yasak uygulanacak. Yani, önümüzdeki bir yıl boyunca şehirde hiçbir madencilik tesisi kurulmayacak.

Buna karşın, yerel basında çıkan haberlere göre bölgede faaliyet gösteren 4 ayrı kripto para madencilik tesisinin ise, fonksiyon göstermeye devam edeceği kaydedildi. Ephrata yerel bölge yetkilisi Wes Crago yaptığı açıklamada bu kararın yerel mecliste oy çokluğı ile alındığını açıkladı.

Kararın aksi yönünde Matt Moore ise, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Bu tarz geçici bir yasaklama kararı almamız dahi, bölgenin ekonomik kalkınmasını yavaşlatabilir. Bu sebeple dikkatli olmalıyız. Bizim gibi bölgeler en ufak fırsatı dahi değerlendirmeli ki kalkınmasını sürdürebilsin. Ancak yine de oy çokluğu ile alınmış bir karar. Umarım Ephrata bölgesi için güzel sonuçlar getirir.”

Ephrata’nın da bağlı olduğu Washington State Amerika’da şu anda kripto para madenciliğinin en fazla yapıldığı bölgelerden birisi olarak gösteriliyor. Amerika’nın ve dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden birisi olan GigaWatt da Washington’da yerleşmiş durumda. Bölgedeki elektriğin birim fiyatı da ülkenin diğer eyaletlerine kıyasla çok daha ucuz. Şu anda Washington’da işletmeler için işletmeler kWh başına 8,42 dolar bireysel müşteriler ise kWh başına 9,56 dolar ödüyor. Eyalet, bu özelliği ile gerçekten de ön plana çıkıyor.

Amerika’nın Bu Bölgesinde Madencilik 12 Ay Süreyle Yasaklandı! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerika’nın Bu Bölgesinde Madencilik 12 Ay Süreyle Yasaklandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON DEX ilk 5 günde 185 milyon dolar ticari hacme ulaştı Facebook’un Kripto Parasına Hindistan Engeli! 24 Ekim Bitcoin analizi: Hızlı BTC düşüşü sonrası gözler yeni destek noktasında Ripple (XRP) boğa piyasasına mı giriyor? Ripple neden yükseliyor? Bitcoin Fiyatı Endişesi Ethereum Hard Forku Nedeniyle Artabilir Tone Vays: Ripple, ABD regülatörlerinin gazabını hissedecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır