Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerikan Oto Galerisi, Dash Karşılığında Araç Satımına Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerikan Oto Galerisi, Dash Karşılığında Araç Satımına Başladı
Amerikan Oto Galerisi, Dash Karşılığında Araç Satımına BaşladıNew England içerisinde yer açılan bir oto galeri, önde gelen kripto para birimlerinden olan Dash karşılığında araç satmaya başladı.

Kripto Para ile Araba Satın Almak
Amerikanın New England bölgesinde hizmet veren bir otomotiv grubu olan AutoFair, kripto para ile araç satımını başlatmanın yanı sıra, ilk satışını da çoktan yaptı. Sıfır araçların yanı sıra ikinci el araç satımı da yapan firma, New Hampshire ve Massachusetss de dahil 8 konumda bulunuyor.

Firmanın yaptığı ilk araç satışı ise 2012 model bir Ford Fusion oldu ve söz konusu araç 36.9855 adet Dash’e, yani o anki değerine göre 7.560 dolara satıldı. Araç için olan ödeme önceden yapıldı. Firma bunun yanı sıra kripto para birimleri ile araç alacak kişilere de özel indirim yapmakta.

Ödemenin yapılmasını mümkün kılan satış noktası uygulaması ise New Hampshire içerisinde oldukça popüler olan Anypay.

Aracı satın alan Derrick J. Freeman ”ödeme kısmı çok zevkliydi” ifadesinin yanı sıra şunları dile getirdi:

”Çok kolaydı, aslında cidden muhteşemdi. Eğer oto galerisine elimde deste deste paralarla girmiş olsaydım bu çok daha zor olurdu. Kripto para birimleri ile ödeme yapmak daha doğru, modern ve verimli geldi. Bunun yanı sıra kripto para ile ödeme yapmak daha eğlenceliyken, kağıt para ile yapmak daha az eğlenceli.”

Firmanın yaptığı açıklamaya göre kripto para ile alınan sıradaki dört araç için %10 Dash iadesi yapılacak.

Amerikan Oto Galerisi, Dash Karşılığında Araç Satımına Başladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerikan Oto Galerisi, Dash Karşılığında Araç Satımına Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Sakin, Bu Altcoin İse Airdrop Haberiyle Hızla Yükselişe Geçti Telegram 400.000 Dolar Ödüllü Kodlama Yarışmasını Duyurdu Walmart, Ripple ortaklarıyla uluslararası bir para transferi pazarı geliştirecek Üç Dev İrlanda Bankası Ethereum Blockchain’ini Kullanmaya Başladı! Dolardaki Yükselişin Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İlk Açıklama Uçuk Ripple tahmini: XRP 40 ila 100 dolar arasında bir fiyata ulaşabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır