Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Amerikalı Efsanevi Yatırımcı: Bitcoin’e, Bunu Bir Balonla Kıyaslayacak Kadar Bile İnanmıyorum

Ana Sayfa » GÜNCEL » Amerikalı Efsanevi Yatırımcı: Bitcoin’e, Bunu Bir Balonla Kıyaslayacak Kadar Bile İnanmıyorum
Amerikalı Efsanevi Yatırımcı: Bitcoin’e, Bunu Bir Balonla Kıyaslayacak Kadar Bile İnanmıyorumAmerika’nın efsanevi yatırımcılarından ve finansal analistlerinden birisi olan A. Gary Shilling, yeni yaptığı bir açıklamada Bitcoin’e, bunu bir balonla kıyaslayacak kadar bile inanmadığını ifade etti.

Bitcoin geçtiğimiz 3 Ocak tarihinde ağdaki ilk kazım işleminin 10. yılını yani teknik olarak 10. yaşını kutladı ve oldukça kötü geçen bir 2018 yılı sonrası, daha umutlu bir 2019 tablosu çizerek yeni yıla giriş yaptı. Neredeyse bütün kripto para birimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80 ile %90 civarında değer kaybetmesine neden olan 2018 yılı, ana akım medya ve geleneksel finans piyasası analistlerinin  eleştirilerini de kripto para piyasası üzerine çekti.

A. Gary Shilling & Co., Inc., firmasının da başkanı olan Shilling, Business Insider kaynağı tarafından paylaşılan bir gönderide, Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıkladı ve bunun şeffaf olmadığını aktardı:

”Bitcoin bir kara kutu ve ben kara kutulara inanmam.”

Bitcoin hali hazırda bir çok yatırım aracına göre çok daha kazançlı bir varlık olsa da, Shilling Bitcoin’in şeffaf olmadığını ve bu yüzden kendisinin yatırım yapamayacağı bir yapıya sahip olduğunu vurguladı. 1700’lü yıllarda ünlenen Güney Denizi Şirketi balonuna değinen Shilling, bu şirketin hisselerinin de çökmeden önce inanılmaz bir seviyede yükseldiğini ifade etti ve ekledi:

”Ben sadece şeffaf olmayan şeylere karşı oldukça şüpheciyim. Eğer bunu anlayamıyorsam, buna yatırım yapmak da istemiyorum.”

Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi, özellikle teknolojik açıdan pek fazla bilgiye sahip olmayan kullanıcıların anlaması açısından zor birer konu olabilir ve bunu her gün tekrar tekrar tecrübe etmekteyiz.

Amerikalı Efsanevi Yatırımcı: Bitcoin’e, Bunu Bir Balonla Kıyaslayacak Kadar Bile İnanmıyorum isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Amerikalı Efsanevi Yatırımcı: Bitcoin’e, Bunu Bir Balonla Kıyaslayacak Kadar Bile İnanmıyorum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Üç milyon kripto kullanıcısı yanıtladı: Hangi kripto paralara ilgilisiniz? Venezuela Ticaret Anlaşmalarında Petro Kullanmak İstiyor 23 Kasım Ethereum fiyat analizi ve son Ethereum gelişmeleri Ripple Amazon, Google ve Shopify ile Aynı Platformda Boy Gösterecek Çin Kendi Kripto Parasını Geliştiriyor Analist: Bitcoin’de Dip Seviyeleri Henüz Görmedik Ancak Oldukça Yakınız

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır