Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ambrosus CEO’su: Bitcoin market değeri düşecek, Altcoin balonu patlayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ambrosus CEO’su: Bitcoin market değeri düşecek, Altcoin balonu patlayacak
Ambrosus CEO’su: Bitcoin market değeri düşecek, Altcoin balonu patlayacak

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin market değeri düşecek, Altcoin balonu da patlayacak!”. Bu iddialı sözler Ambrosus’un CEO’su Angel Versetti’ye ait. Önceki röportajında Bitcoin ve altcoin balonu hakkında sorulan soruyu cevaplamak için henüz erken olduğunu söyleyen ünlü CEO, bu sefer baklayı ağzından çıkardı.

Bitcoin Market Değeri Biraz Daha Düşecek mi?Kripto paralar ile ilgili medyadaki eleştiriler piyasaya dahil olduklarından bu yana hiç hız kesmedi. Özellikle Bitcoin’in Aralık 2017’de değerini 20 bin doların üzerine çıkarması, Bitcoin’in bir balon olduğu hakkındaki iddiaları resmen ayyuka çıkardı.

The Independent’a konuşan Versetti, yeni çıkan teknolojilerin balon olup olmadığına dair tartışmaların her zaman mevcut olduğunun altını çizdi. Versetti, Bitcoin en yüksek fiyat oranını yakaladığı 2017 Aralık ayından bu yana neredeyse % 80 değer kaybettiğini hatırlattı.

Evet, hepimizin bildiği bir gerçek var. BTC, daha önce de benzer düşüşler yaşamasına rağmen bu sefer ki düşüş çok farklı. Bitcoin’in şu an için bir düzeltme sürecine girdiğini de ifade eden Versetti, sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda BTC’nin güçlü bir düzeltme geçirdiğine şahit oluyoruz. Fakat bir balon değerlendirmesi için biraz daha vakit var. Bütün yatırımcılar ve bankerler alış sinyali var diye kripto para trenine binerse, balon şişmeye başlayacaktır. Ne zaman bütün Altcoinler ve tokenlerin değeri 15-20 trilyon dolara ulaştı, o zaman balon patlayacak demektir.”

Bitcoin Her Düşüşten Sonra Çıkışa Geçmiş, Ya Şimdi…Bitcoin’in 10 yıllık tarihine baktığımızda bu tür keskin düşüşleri yaşadığı dört zaman dilimi var. İlki 2011 yılında gerçekleşen ve fiyatının %90 değer kaybederek 30$’dan 2$’a düştüğü bebeklik dönemi. İkinci düşüş, BTC fiyatının 2370$’dan 70$’a doğru düştüğü 2013 yılındaki facia. Bu dönemde BTC fiyatı % 70’lik bir değer kaybı yaşadı.

Bize en yakın olan düşüş ise BTC değerine %86’lık bir kayıp yaşattı ve BTC fiyatını 1200$’dan 168$’a düşürdü. Şimdiki yaşadığımız düşüş ise yaklaşık bir senedir devam eden ve şimdilik BTC değerinde % 80’lik bir düşüşe neden oldu. BTC fiyatı 20,000 dolardan 4,200 dolar civarına düştü ve hala düşmeye devam ediyor. Hatta bazı analistler Bitcoin’deki düşüşün 3000 dolara kadar süreceğini iddia ediyor.

Bitcoin Boğa piyasası destekçileri olarak umalım ki Bitcoin şu anda ayı piyasasında düzeltme yapıyor olsun. Eğer bu varsayım doğru çıkmazsa, üzülerek söylemek gerekir ki Bitcoin için zor günler bir süre daha devam edecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ambrosus CEO’su: Bitcoin market değeri düşecek, Altcoin balonu patlayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Allianz Yöneticisi: Bitcoin Mantıklı Bir Yatırım Değil Rob Sluymer: “Bitcoin sahipleri şimdi 200 haftalık hareketli ortalamaya dikkat etmeli.” İddia: Kripto Para Madencilik Devi Bitmain, ABD IPO’sunun Peşinde! Bitcoin rallisi tamam mı devam mı?: Tom Lee ve Arthur Hayes BTC’yi yorumladı Brezilya hükümeti Bitcoin’e karşı tutum sergiliyor Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır