Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Almanya’nın Finansal Regülatörü BaFin: ”ICO’lar Regülatörler İçin Özel Bir Zorluğu Temsil Ediyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Almanya’nın Finansal Regülatörü BaFin: ”ICO’lar Regülatörler İçin Özel Bir Zorluğu Temsil Ediyor”
Almanya’nın Finansal Regülatörü BaFin: ”ICO’lar Regülatörler İçin Özel Bir Zorluğu Temsil Ediyor”Almanya’nın finansal regülatörü Alman Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BaFin), dolandırıcıların nasıl tespit edileceği hakkında bir rehber yayınladıktan iki hafta sonra, ”kara borsaya” nasıl saldırılması ve bunun blockchain ile ilgisini açıklayan yeni bir belge yayınladı.

Pazartesi günü finansal regülatörün internet sayfasında yayınlanan bildiride, blockchain şirketlerinin herhangi bir ceza veya dava ile karşılaşmamak için BaFin’in yetki alanına girecek yasa dışı bir şey yapmamaları konusunda uyarılar yer almakta. BaFin bunun yanı sıra bireysel yatırımcıların dikkatli olması gereken üç spesifik alanın olduğunu ve bunların sırasıyla işletmelerin düzenlendiği ve yasalarla uyumlu olduğu ”beyaz piyasa”, işletmelerin düzenlenmediği ve yasa dışı olarak hizmet verdiği ”kara piyasa/ kara borsa”, ve son olarak büyük bir ihtimalle yasa dışı eylemde bulunan ama BaFin’in yetki çerçevesine girmeye firmaların bulunduğu ”gri bölge” olduğunu belirtti.

BaFin tarafından spesifik olarak belirtilmese de, üçüncü bölgenin özellikle kripto para birimleri ile ilgili işletmeleri kapsadığı açık. Almanya’nın finansal regülatörü hala kripto para sektörüne tam olarak bir yasal çerçeve getirebilmiş değil ve bu konudaki sıkıntılar devam etmekte.

İlk dijital para arzı (ICO) projelerine de değinen BaFin, bunların regülatörler için ”özel bir zorluğu temsil” ettiklerini ve diğer piyasalara göre oldukça farklı olduklarını belirtti. Bunun sebebi olarak koin’lerin bunları düzenlemek için hangi kapsamda yapılmasına henüz karar verilemediğini belirten BaFin, yatırımcıları ICO projelerine karşı dikkatli olma konusunda da uyardı.

Almanya’nın Finansal Regülatörü BaFin: ”ICO’lar Regülatörler İçin Özel Bir Zorluğu Temsil Ediyor” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Almanya’nın Finansal Regülatörü BaFin: ”ICO’lar Regülatörler İçin Özel Bir Zorluğu Temsil Ediyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Kripto Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor Bitcoin Uzmanı Sigortacıların Sayısı Artmaya Devam Ediyor Araştırma: Her 7 Çin Vatandaşından 1’i, Kripto Para Yatırımı Yaptı Ünlü Tradera Göre Bitcoin Güçlü Bir Hamleye Hazırlanıyor, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Litecoin, IOTA, VeChain, Waves’e Dair Kripto Para Dünyasında Son Dakika Haberleri OECD’den ICO’lar İle İlgili Bir Açıklama Daha: Birincil Opsiyon Olmaktan Uzaklar Bitcoin’de tarihi gün: 100 kentilyon geçildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır