Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Almanya’daki Büyük Şirketlerin Üçte Biri Blockchain’in Potansiyeline Güveniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Almanya’daki Büyük Şirketlerin Üçte Biri Blockchain’in Potansiyeline Güveniyor
Almanya’daki Büyük Şirketlerin Üçte Biri Blockchain’in Potansiyeline GüveniyorAlmanya’daki büyük çaplı şirketlerin üçte biri Blockchain teknolojisinin en az İnternet kadar önemli bir rol oynadığını düşünüyor.

Blockchain ve İnternet

Almanya Federal Bilgi Teknolojileri, Komünikasyon ve Yeni Medya Derneği (Bitkom) tarafından yapılan bir ankete göre ülkedeki şirketlerin ciddi bir kısmı Blockchain teknolojisinin büyük önem taşıdığına inanıyor.

Bitkom tarafından yapılan ankete göre şirketler Blockchain teknolojisinin yanı sıra yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti (IoT) gibi teknolojilerin de büyük potansiyele sahip olduklarını düşünüyorlar.

Bitkom’un anketine göre Almanya’daki şirketlerin yüzde 15’i Blockchain teknolojisinin “toplum ve ekonomi üstünde” İnternet kadar “büyük bir rol oynayacağına” inanıyor. Yalnızca büyük çaplı şirketler tarafından verilen yanıtlara baktığımızda ise bu oranın yüzde 36’ya çıktığını görüyoruz.

Ankete katılanların yüzde 46’sı Almanya’nın Blockchain konusunda “geri kaldığını” düşünüyor. Bu kişilere göre Almanya diğer ülkelerden bir hayli geri kalmış durumda. Katılımcıların yüzde 40’u Almanya’yı Blockchain alanında bir lider olarak değil, ortada bir yerlerde gördüğünü belirtiyor.

Bitkom şu ana dek kripto para, Blockchain gibi konular hakkında çeşitli anketler düzenledi. Bitkom bundan kısa bir süre önce yaptığı başka bir ankette yine yerel şirketlerin fikirlerini sordu. Bu ankete göre Almanya’daki şirketlerin yüzde 60’ı Blockchain konusunda biraz çekinceli durumda. Anket katılımcıları, çekinceli olmalarının nedenini Blockchain’in “pratikteki yetersiz kullanımına” bağlıyorlar.

Bitkom bu yılın başlarında yaptığı bir başka ankette ise Almanya vatandaşlarının yüzde 64’ünün Bitcoin hakkında fikir sahibi olduğunu ortaya çıkardı. Bir kıyaslama yapmak gerekirse bu oran 2016 yılında neredeyse yarısı kadardı.

Almanya’daki Büyük Şirketlerin Üçte Biri Blockchain’in Potansiyeline Güveniyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Almanya’daki Büyük Şirketlerin Üçte Biri Blockchain’in Potansiyeline Güveniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin hash rate dibi gördü: LTC hâlâ güvenli mi? Ünlü Hacker: Ethereum’da Ölçeklenme Sorunu Yok, Bitcoin’de Var Kripto Para Şirketi Bitmain Bu Yılki Hedeflerini Açıkladı Görüş: Stellar, Ripple’den daha iyi performans çıkaracak! Avustralya Başbakanı, Blockchain Teknolojisi Hakkında Konuştu: ”Muazzam Fırsatlar Var” Silbert: Bitcoin’in Bu Seferki Yükselişi 2017’dekinden Farklı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır