Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Albayrak’tan Dolar Açıklaması, FED Kararı Öncesi Dolar ve Euro Fiyat Görünümü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Albayrak’tan Dolar Açıklaması, FED Kararı Öncesi Dolar ve Euro Fiyat Görünümü
Albayrak’tan Dolar Açıklaması, FED Kararı Öncesi Dolar ve Euro Fiyat Görünümü

© Reuters.  © Reuters.

Kriptokoin.com –Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Dolarla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak’ın Trabzon İş Dünyasının önde gelen iş adamlarıyla buluştuğu Adım Adım Ekonomi isimli programda, Ağustos ayında yaşanan Dolar fırtınasına yönelik iki ay gibi çok kısa sürede hızlı kararlar alındığına vurgu yapıyor.

Dünya Hayran Kaldı
Bakan Albayrak, bu saldırılara yönelik gösterilen hızlı reaksiyonun dünyayı kendilerine hayran bıraktığını belirtiyor. Bakan, YEP’teki hedeflerin üzerinde titizlikle durulduğunu belirterek Türkiye’nin iyi bir sürece doğru adım adım gittiğini belirtiyor.

2019 yılının ilk çeyreği ile ilgili olarak değerlendirmelerde de bulunan Albayrak, büyümede çok daha iyi bir performans göreceğimizi belirtiyor. 2019’u güçlü bir toparlanma ile tamamlayacağımızı belirten Albayrak, ithalat ve ihracatta dengenin yakalanacağını söylüyor.

Sıkı Para Politikası
Para ve maliye politikasından hiç taviz verilmediğini belirten Albayrak, yaz aylarında cari fazla prosesinin oluşacağını belirterek, kredi büyümesinde de toparlanmanın bir işareti olarak Şubat ayında kredi piyasasındaki artışın 43 Milyar TL olarak gerçekleştiğini söylüyor.

31 Mart seçimlerinden sonra Türkiye’de 4.5 yıl süresince bir seçimin olmayacağına vugu yapan Albayrak, kriz beklentisi içerisinde olanlara da meydan okuyor ve “kriz çıkarsa diye bekleyenler var. Daha çok beklersiniz. Hatta seçimden sonra daha çok beklersiniz.” ifadelerini kullanıyor.

En Kötü Geride Kaldı
En kötünün geride kaldığına vurgu yapan Albayrak 2019 yılı ile ilgili olarak daha iyi bir yıl olacağını belirterek seçimden hemen sonra çok daha güçlü bir ekonomik reform ve politika sürecinin uygulamaya konularak ekonomik altyapının daha da güçlendirileceğini belirtiyor. Bu hamleler neticesinde oluşacak güven iklimi neticesinde de 2019 yılının güçlü bir yıl olacağına vurgu yapıyor.

FED’in Toplantısı
Piyasada gözler bugün başlayacak ve iki gün sürecek olan FED’in toplantısına çevrilecek. Piyasalarda Fed’in herhangi bir faiz artırımına gitmeyeceği görüşü hakim. Piyasalar ayrıca FED’in 2019 yılı projeksiyonunda bir değişikliğe gitmesini de bekliyor. Beklenti bu yıl için sadece bir faiz artışının yapılması ya da hiç yapılmaması şeklinde.

Dolar ve Euro’da Son Durum
Dolar ve Euro’da bugün de dün olduğu gibi sakin bir görünüm hakim. Dolar/TL kuruna baktığımızda Dolar % 0.10’luk bir yükselişle 5.47 seviyelerinden işlem görüyor.

Euro’da da aynı dolarda olduğu gibi sakin bir görünüm hakim. Euro % 0.25’lik bir yükselişle 6.21 seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Albayrak’tan Dolar Açıklaması, FED Kararı Öncesi Dolar ve Euro Fiyat Görünümü appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Albayrak’tan Dolar Açıklaması, FED Kararı Öncesi Dolar ve Euro Fiyat Görünümü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Bitcoin yatırımcısı bıraktı! Giderken ’50 bin’ dedi İsviçre Borsası Operatörü, Blockchain Girişiminden Hisse Aldı: Dijitalleşme Yolda PSG’den Sonra Sıra Juventus’da! İtalyan Kulüp Kendi Token’ini Çıkartıyor Teknik Analiz Nedir? CME Group Yöneticisi: Ayı Piyasası İçin Bitcoin Vadeli İşlemlerini Suçlamayın Kripto Para Borsası Kraken Soruşturulmaya Devam Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır