Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Afrika’daki Kripto Para Borsaları Güvenlik Sistemlerini Geliştiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Afrika’daki Kripto Para Borsaları Güvenlik Sistemlerini Geliştiriyor
Afrika’daki Kripto Para Borsaları Güvenlik Sistemlerini GeliştiriyorAfrika, kripto para piyasaları için aslında son derece önemli bir bölge olarak görülüyor. Kıta içinde yer alan dev kripto para borsaları, birçok müşteriye sürekli olarak hizmet verse de, güvenlik konusunda yapılan çalışmalarda bu borsalar genelde sınıfta kalıyor.

Konuyla ilgili çıkan haberlerde, hackerların sürekli olarak saldırı girişimlerine maruz kalan Afrikalı kripto para borsalarının, bundan ötürü güvenlik sistemlerinde iyileştirmeye gitmeye hazırlandığı ifade edildi.

Yatırımcıların paralarını korumak için ciddi bir çaba sarf eden Afrikalı yetkliler, aynı zamanda dolandırıcılık ve sahtekarlık vakalarının önüne geçmek için de çalışıyor. Konuyla ilgili bir görüş bildiren Uganda merkezli Coinpesa isimli kripto para borsasının CEO’su Suleiman Murunga, şunları söyledi:

”Sistemimize son dönemde gelen saldırıların sayısı çok arttı. Biz de, bunlarla şimdilik baş etmeyi başardık ve bu tehditleri savuşturduk. Ancak bu bir öğrenme süreci ve bu durum bize, kendimizi geliştirmemiz gerektiği yönünde yapılmış bir uyarıydı. Artık bu tarz kötü niyetli kişileri daha erken tanıyıp ona göre önlem alabilmek için çalışıyoruz.”

Murunga, borsada işlem yapan müşterilerden sadece çok az bir kısmının varlıklarının internet üzerindeki cüzdanlarda depolandığını belirtirken, genel manada kullanıcıların portföylerinin çok büyük bir kısmını, offline cüzdanlarda depoladıklarını ve müşterilerinin bu noktada içlerinin rahat etmesi gerektiğini ifade etti. Başarılı yönetici bu sayede olası bir hack saldırısından en az hasarla çıkmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Afrika’daki Kripto Para Borsaları Güvenlik Sistemlerini Geliştiriyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Afrika’daki Kripto Para Borsaları Güvenlik Sistemlerini Geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in notunu B’ye yükselten derecelendirme şirketi, bir de alım zamanı tavsiyesi verdi Tim Draper: Bitcoin 2023’de global piyasanın yüzde 5’ine hükmedecek Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemi Bitcoin 4.000 Doları Gözlüyor; Quadriga’nın Cold Wallet’ları Boş Bulundu Roger Ver’in OpenNode’a Yaptığı Milyon Dolarlık Teklif, Kabul Edilmedi! Novo: Bu Bitcoin Rallisi Farklı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır