Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Accenture: Yarı İletken Endüstrisinde Blockchain Kullanımı En Yüksek Seviyeye Çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Accenture: Yarı İletken Endüstrisinde Blockchain Kullanımı En Yüksek Seviyeye Çıktı
Accenture: Yarı İletken Endüstrisinde Blockchain Kullanımı En Yüksek Seviyeye ÇıktıKüresel çapta profesyonel hizmet veren Accenture firmasının yaptığı yeni bir araştırmaya göre, yarı iletken ürünler endüstrisi şu an için hiç olmadığı kadar fazla blockchain kullanımına sahip. Bunun yanı sıra söz konusu endüstri dalı blockchain kullanım oranlarında diğer alanlara kıyasla da rekor seviyelere ulaştı.

Genellikle geçtiğimiz yılın kazanç oranı en azından 500 milyon dolar olan firmalardaki kıdemli yetkililerle yapılan ankete göre, yarı iletken endüstrisinin %88’i önümüzdeki 36 ay içerisinde sistemlerine blockchain teknolojisi entegre etmeyi planlıyor. Yetkililerin açıklamalarına göre blockchain teknolojisinin özellikleri ve sağladıkları, bunu yarı iletken endüstrisi açısından eşsiz bir fırsata çeviriyor. Kullanılmasına sebep olan en büyük özelliklerden bir kaçı ise değiştirilemezlik, güvenlik ve merkeziyetsiz yapı. Raporda belirtilenlere göre bu üç özellik işlemsel masrafları düşürüp, firmalar arası iş birliğini arttırmaya ve tedarik zincirindeki verimliliği arttırmaya yarıyor.

Daha Kısa Üretimden Piyasaya Çıkma Süresi
Bunun yanı sıra, Accenture bünyesinde yarı iletken endüstrisinin müdürü olan Syed Alam, blockchain teknol0jisinin yeni ürünleri piyasaya sürme süresini de kısalttığını iddia etmekte.

”Endüstrinin kompleks tedarik zinciri boyunca, blockchain yarı iletken çipleri ve bununla ilgili teknolojileri kullanarak işletme hizmetlerini basitleştirebilir. Bu daha hızlı takip edilebilirlik de firmaların ticari faaliyetlerini hızlandırıp, ürünlerin piyasaya erişmesini de daha hızlı hale getirecektir. Bunların hepsini yaparken işlem ücretleri de azalacaktır.”

Blockchain teknolojisini önümüzdeki üç yıl içerisinde sistemlerine entegre edecek endüstrilerin oranı ise aşağıdaki tabloda belirtilmekte. Tabloya göre Havacılık ve savunma endüstrisi ikinci,  endüstriyel donanım sektörü üçüncü, Fen Bilimleri dördüncü, perakende sektörü beşinci, sigorta sektörü altıncı, yazılım ve platform sektörü yedinci, otomotiv sektörü sekizinci, kimyasal endüstrisi dokuzuncu ve iletişim sektörü ise onuncu sırada yer almakta.

Accenture: Yarı İletken Endüstrisinde Blockchain Kullanımı En Yüksek Seviyeye Çıktı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Accenture: Yarı İletken Endüstrisinde Blockchain Kullanımı En Yüksek Seviyeye Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wanchain, EOS’u entegre edecek Michael Arrington’un Yatırım Fonundan, Amerikan Girişimine Yatırım ETH Ağında Ponzi İddiası JPMorgan, ETH Blockchain üzerindeki ödeme mekanizmasını geliştirmeye devam ediyor Wikipedia Bitcoin Sonrası Bu Kripto Parayı Da Kabul Etmeye Başladı Diar Araştırması: 2018 Yılında Kripto Para Borsaları ”Rekor İşlem Hacmi” Gördü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır