Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor
Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal paralar Pazartesi günü düşüşteydi, İngiltere ve Çin’deki düzenlemeler kripto paralar üzerinde baskı oluşturmuşa benziyor.

Bitcoin en son saat 15.47’de, Bitfinex borsasında %5,44 azalarak 6.735,8$’a geriledi. Sanal döviz 2017 Aralık ayında 20.000$ seviyesine kadar çıkmıştı, ve sonra Şubat ayında 6000$’a kadar düştükten sonra hala toparlanmaya çalışıyor.

İngiltere’de, Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) dijital paraların ajansın planı içerisinde düzenleme altına sokulmayacağını söylerken, kripto paraları kullanmanın sokulacağını belirtti. FCA İngiltere Bankası ve Hazine bölümü ile bir sanal döviz politikası metni geliştirmek adına uğraşıyor.

Yine de düzenleyici odaklarının İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması esnasında oluşan etkilere kayıp enerjilerini tüketmesiyle araştırmalar biraz gecikebilir.

Diğer haberlerde, Çin kripto paralara karşı daha ileri düzeyde hamle planları yapıyor. Ülke şimdiden borsa platformlarında ticareti yasaklamış durumda.

Çin Halk Bankası Yardımcı Başkanı Fan Yifei, “Öncelikle, yeniliklere yoğunlaşacağız ve merkez bankasının dijital döviz araştırma gelişmelerine öncülük edeceğiz; İkinci olarak, banka mutlaka denetimlerini güçlendirmeli ve sanal dövizlerin hepsini arıtmalı.” dedi.

Çin ayrıca, PBOC finansal araştırmaları genel yöneticisi Sun Goufeng’in söylediğine göre, faiz oranları ölçümlerini güçlendirebilecek kendi kripto parasını geliştirmek için uğraşıyor.

Goufeng, “Merkez bankasının dijital dövizi negatif faiz oranı politikalarının uygulamaları için geçirgen bir özelliğe sahip olacağı halde, merkez bankası kendisiyle alakalı olan dijital dövizi geliştirmek için hızlanması gerekiyor.” dedi.

Diğer sanal dövizler de değer kaybediyor, Dünya’nın en büyük ikinci sanal dövizi Ethereum %1,74 azalarak 393,63$ oldu. En büyük üçüncü kripto para Ripple ise %4,78 düşerek 0,47784$’a gelirken, LiteCoin %3,22 azaldı ve 114,65$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar İngiliz Denetleyicilerinin Düzenlemeleri Ön Plana Çıkarmasıyla Düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

HTC’nin Blockchain Tabanlı Cep Telefonu Bu Ay Satışa Çıkacak Sahte Satoshi Bitcoin’in Telif Hakkını Almak için Başvuru Yaptı! Bitcoin Vadeli İşlemleri hacmi rekor kırdı! Kotliar: Bitcoin İşlem Ücretleri Düşmeye Devam Edecek Kripto Sakin; Merkez Bankası’nın Çıkardığı Para Mali İstikrarsızlığa Yol Açabilir ABD’de 26 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcısına Dava Açıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır