Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Abu Dabi ve Belçika’daki Limanlar Anlaştı, Yeni Blockchain Deneyi Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Abu Dabi ve Belçika’daki Limanlar Anlaştı, Yeni Blockchain Deneyi Geliyor
Abu Dabi ve Belçika’daki Limanlar Anlaştı, Yeni Blockchain Deneyi GeliyorAbu Dabi Limanları, yayınladığı yeni basın duyurusuyla birlikte Belçika’daki bir limanla ortaklık yapmaya başladığını açıkladı. Bir araya gelen bu iki şirket, yeni geliştirilen bir Blockchain projesini test ediyor olacak.

Silsal adı verilen projede kargo erişimini kolaylaştırmak, ticaret ve tedarik zincirindeki akışı takip etmek için Blocckhain teknolojisinden faydalanılıyor. Eğer denemeler başarılı olursa Abu Dabi Limanları ve Belçika’daki Antwerp Limanı arasında gerçekleşecek olan kargo aktarımı ve kargo doğrulama süreci, Silsal platformu tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecek.

Silsal Blockchain Denemesi

Bu yılın dördüncü çeyreğinde teste tabii tutulacak olan Silsal platformu, proof-of-concept algoritmasını kullanarak Belçika’daki Antwerp Limanı’na uluslararası geçerliliği bulunan bazı belgeleri aktarmaya çalışacak. Silsal ağında toplanan bu belgeler, ağa ‘düğüm’ olarak dahil olan diğer katılımcılar tarafından güvenli bir şekilde onaylanabilecek. Onaylanan belgeler ağ içerisinde kalıcı olarak saklanmaya başlayacak ve ağ katılımcıları bu belgeyi istedikleri zaman istedikleri yerde kontrol edebilecekler.

Abu Dabi Limanları’nın alt şirketlerinden Maqta Gateway’in CEO’su Dr. Noura Al Dhaheri, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Blockchain teknolojisinin git gide daha da karmaşıklaşan küresel tedarik zincirinde ihtiyaç duyduğumuz güveni ve bütünlüğü sağlayabileceğine inanıyoruz. Antwerp Limanı’yla yapılan işbirliği ve Silsal projesinin testi, Abu Dabi Limanları’nın Abu Dabi 2030 Vizyonu’na verdiği desteğin bir göstergesidir.”

Abu Dabi Limanları, Abu Dabi Küresel Piyasası ile işbirliği yaparak DLT alanında çeşitli projeler geliştirmeyi sürdürüyor. Abu Dabi’deki şirketler, bölgenin ciddi ölçüde dijital dönüşüme ihtiyaç duyduğunu düşünüyor ve bu doğrultuda adım atıyorlar.

Abu Dabi ve Belçika’daki Limanlar Anlaştı, Yeni Blockchain Deneyi Geliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Abu Dabi ve Belçika’daki Limanlar Anlaştı, Yeni Blockchain Deneyi Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte SEC ile ilgili Bitcoin zaman çizelgesi: Kararlar ve tüm gelişmeler Türkiye’nin Banka Destekli İlk Bitcoin ve Kripto Para Borsası Yayında Ünlü Yönetici: Genç Yatırımcılar, Altın Hakkında Daha Fazla Şey Öğrenmeli PlanB, Aralık’ta Bitcoin için nadir görülebilecek bir fırsat olduğuna inanıyor McAfee; Kuzey Kore Türkiye’nin Finans Kurumlarına Saldırdı Dubai Ticaret Bakanlığı, Hamburg’dan Gelen Yetkilileri Ağırladı: Blockchain İş Birliği Konular Arasında

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır