Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kore Maliye Yetkilisi, Bankaların Kripto Para Borsaları İle Çalışabileceğini Doğruladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kore Maliye Yetkilisi, Bankaların Kripto Para Borsaları İle Çalışabileceğini Doğruladı
Kore Maliye Yetkilisi, Bankaların Kripto Para Borsaları İle Çalışabileceğini Doğruladı

2/2


2/2


Güney Kore‘nin finansal otoritesi konumundaki Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) komisyon üyesi Choi Jong-Ku, şu an bankaların kripto para borsalarına ait hesaplarla yaptığı işlemler konusunda hiçbir sıkıntı olmadığını ve olayın düzeltildiğini doğruladı.

Güney Kore hükümeti tarafından bakanlık nezdinde yapılan denetimden yola çıkan Choi, kripto para borsalarının KYC (müşterini tanı) ve AML (kara para aklamayı önleme) protokollerine uydukları sürece, ülkenin ticari finansal kurumlarından bankacılık servisleri almaya devam edebileceklerini vurguladı.

”Şu an kripto para borsalarına sanal banka hesabı sağlama konusunda bankaların veya borsaların yaşadığı bir sıkıntı yok. Eğer dijital varlık trading platformları KYC ve AML sistemlerine sahipse, borsalara sanal banka hesabı sunmakta hiçbir sakınca yok.”

Güney Kore içerisinde başka çoğu ülkede olmayan özel bir sistem var ve kripto para borsalarının normal banka hesaplarına kıyasla sanal banka hesabı olarak adlandırılan hesapları mevcut. Söz konusu sanal banka hesapları ile kullanıcılar anlık olarak Güney Kore wonu alımı ve satımı yapabiliyorlar ve bunun yanı sıra ülkenin itibari parasını kripto para borsalarında da depolayabiliyorlar.

Güney Kore özellikle Japonya ile birlikte geçtiğimiz sene yaşanan milyon dolarlık hacklenme sonrası borsaları çok sıkı denetlemeye başlamıştı ve bankalar belirli bir süre kripto para borsalarına hizmet vermeyi durdurdu. Olayın mahkemelik olması ve borsaların şikayetleri sonucu devlet yetkilileri harekete geçti ve bankalar ile kripto para borsaları arasındaki sorun çözüme ulaştırıldı.

Kore Maliye Yetkilisi, Bankaların Kripto Para Borsaları İle Çalışabileceğini Doğruladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kore Maliye Yetkilisi, Bankaların Kripto Para Borsaları İle Çalışabileceğini Doğruladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü kripto analistinden yeni indicator: Madenciliğin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi S&P 500’ü örnek gösteren analist Bitcoin için “14 bin dolar” dedi Er Bitcoin’i Kurtarmak 2018 Yılında 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı! Araştırma: Lider 25 Kripto Para Borsasının Hacmi, Sahte Olabilir Visa, Blockchain Temelli Sınır Ötesi Ödeme Ağını Kullanıma Sundu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır