Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Regülatörler Ne Yapacaklarını Şaşırdı, Birbirleri ile Kapışıyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Regülatörler Ne Yapacaklarını Şaşırdı, Birbirleri ile Kapışıyorlar
ABD’li Regülatörler Ne Yapacaklarını Şaşırdı, Birbirleri ile KapışıyorlarNew York Üniversitesi’nden bir profesör, ABD’nin kripto düzenlemeleri ile ilgili olarak kamunun aklına başka bir sorun getirdi. Bu kez, farklı regülatörler arasında bir rekabet ortaya çıktı. Hepsi de hakimiyet kurmak istiyor.
Regülatörler Birbirleri ile Kapışıyor
ABD hükümeti işlevsel düzenlemeler getirilmesi konusunda oldukça fazla baskı altında. Bununla birlikte aynı zamanda hakim regülatörün henüz belirlenmemesi nedeniyle ortaya bir mücadele daha çıktı. New York Üniversitesi profesörü olan David Yermack geçtiğimiz günlerde ABD’nin şu anda federal düzeyde çok sayıda düzenleyici kuruma sahip olduğun söyledi. Hepsi kendi yönetmeliklerini uygulamaya çalışıyor ancak sorun, çakışan yargı alanlarından geliyor. Ortaya çıkan sorun devlet yönetmelikleri nedeniyle daha da genişliyor.

Böyle bir durum söz konusu olunca Profesör Yermack, ABD sisteminin içinde çok fazla zayıflığa sahip olduğunu söylüyor. Bu zayıflıklar arasında düzenleyici arbitraj, yüksek maliyetler ve hatta farklı kurumlar arasındaki rekabet bulunuyor.

New York Başsavcılığı Haddini mi Aştı?
Yargılama tartışması birkaç gün önce Kraken isimli kripto para borsasının CEO’su ve kurucu ortağı Jesse Powell‘in  suçlamalarının ardından geldi. Powell, New York Ofisi Genel Sekreteri Barbara Underwood’u ve tüm ofisini yetki alanlarının dışında faaliyet gösterdikleri için suçladı. Bu durum ofisin işbirliğini reddeden isimlerin (Kraken dahil) ticaretine derinlemesine bir araştırma gerçekleştirmesi nedeniyle oluştu.

Başsavcılık ofisi daha sonra Kraken ve New York içerisinde kriptolar ile ilgili yönetmeliklerini ihlal eden diğer iki borsaya değindi.

Kraken New York içerisinde faaliyet göstermediklerini iddia ederek durumu reddetmeye devam etti. Şu anda başsavcılık ofisinin bu bilgileri nereden aldığı bilinmiyor. Hatta SEC ile işbirliği yapıp yapmadıkları bile konuşuluyor.

Kraken, resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan faaliyetlerin profesyonellikten oldukça uzak ve kötü niyetli olduğunu söyledi. Ayrıca New York’da çalışmadıklarını bir kez daha dile getirdi.

Kaynak: NewsBTC

ABD’li Regülatörler Ne Yapacaklarını Şaşırdı, Birbirleri ile Kapışıyorlar isimli makale Mehmet Beraat SAĞIN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Regülatörler Ne Yapacaklarını Şaşırdı, Birbirleri ile Kapışıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’ “Büyük Para”dan büyük Bitcoin birikimi Son 4 Ocak ayı farklı altcoin trendine sahne oldu… Ocak 2020, yeni bir altcoin sezonunu ateşler mi? Bitcoin IRA, Kurumlar İçin ‘Anahtar Teslim’ Bitcoin Emeklilik Fonu Sistemi Sunuyor Ethereum’un sert çatalı için tarih netleşti Kripto yolculuğunun başındayız: Neden mi? İşte Bitcoin (BTC) tahminini yükseliş yönünde revize eden analistler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır