Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki SEC, VanEck’in ETF Başvurusunu Değerlendirmek İçin Daha Fazla Bilgi İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki SEC, VanEck’in ETF Başvurusunu Değerlendirmek İçin Daha Fazla Bilgi İstiyor
ABD’deki SEC, VanEck’in ETF Başvurusunu Değerlendirmek İçin Daha Fazla Bilgi İstiyorABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck ve SolidX tarafından yapılan Bitcoin ETF’si hakkında daha fazla değerlendirme yapmak istiyor.

Yatırım firması VanEck ve finansal servis şirketi SolidX tarafından 6 Haziran’da yapılan ETF başvurusunun fiziki olarak desteklendiği iddia ediliyor. Yani bu iki şirket, oluşturacakları ETF’yi gerçekten Bitcoin ile destekliyor olacaklar.

SEC, dün gece saatlerinde bir bildiri yayınlayarak yapılan ETF başvurusuyla ilgili henüz nihai bir karara varamadığını ve başvurunun değerlendirilmesi için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunu belirtti.

VanEck ve SolidX, söz konusu Bitcoin ETF’sini Chicago Board of Exchange (CBOE) bünyesindeki BZX Hisse Borsası’nda (BZX) listelemeyi düşünüyorlar.

BZX, Bitcoin ETF’siyle ilgili yaptığı araştırmalar sonucunda bu tarzdaki ETF’lerin “diğer borsa yatırım ürünlerine kıyasla manipülasyona karşı daha dayanıklı olduklarını” söylemişti. SEC ise bu değerlendirmenin doğruluğundan tam olarak emin değil.

SEC, yapılan ETF başvurusunun piyasadaki dolandırıcılık olaylarını ve manipülatif faaliyetleri tetiklemeyeceğinden emin olmak istiyor ve bu konu hakkında henüz yeteri kadar bilgi sunulmadığını düşünüyor.

BZX 20 Temmuz’da VanEck SolidX Bitcoin Trust tarafından üretilen SolidX Bitcoin Hisseleri’ni listelemek için SEC’e bir kural değişikliği başvurusunda bulunmuştu.

SEC, yapılan bu başvuruyu 30 Eylül’e erteleme kararı almıştı. 7 Ağustos’ta yayınlanan metne göre SEC’in bir başvuru yapıldıktan sonraki 45 gün içerisinde (bu süre 90 güne çıkabilir) o başvuruyu onaylaması, reddetmesi ve değerlendirme sürecini uzatma kararı alması gerekiyor.

ABD’deki SEC, VanEck’in ETF Başvurusunu Değerlendirmek İçin Daha Fazla Bilgi İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki SEC, VanEck’in ETF Başvurusunu Değerlendirmek İçin Daha Fazla Bilgi İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Danışmanlık Şirketinden Bitcoin, Ripple ve Ethereum Öngörüsü Ripple destekli Money Tap PayPay ile Ortak Oluyor: XRPL tabanlı ödemeler, milyonlarca yeni kullanıcıya sunulacak Cryptopia Kripto Para Borsası Çalınan Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı! Ripple (XRP) multi-milyon dolarlık planını duyurdu: XRP fiyatı artabilir! Roger Ver’den Kripto Para Açıklaması CFTC Başkanı: Kripto Paralar Günümüz Piyasalarını Şekillendiriyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır