Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki İç Güvenlik Bakanlığı Blockchain İşlemlerini Araştırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki İç Güvenlik Bakanlığı Blockchain İşlemlerini Araştırıyor
ABD’deki İç Güvenlik Bakanlığı Blockchain İşlemlerini AraştırıyorABD‘deki İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), başlıca gizlilik koinleri için kullanılan Blockchain ağlarını araştırmayı planlıyor.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı kısa süre önce yeni bir duyuru yayınlayarak Blockchain teknolojisiyle ilgili adli analiz yapmak isteyen kişileri göreve çağırdı. DHS, Blockchain aracılığıyla gerçekleşen işlemleri kolaylıkla takip edebilmenin de bir yolunu arıyor.

DHS bundan önce Bitcoin hakkında oldukça kapsamlı araştırmalar yaptı ama bu araştırmayla yetinmiyor. DHS’ye göre bu araştırmalar, “kripto paraların çok küçük bir kısmını kapsıyordu.” DHS artık özellikle Zcash ve Monero gibi koinleri araştırmak istiyor.

Bu koinlerin diğer kripto paralara kıyasla başlıca “anonimlik ve gizlilik” alanlarında iyi olduklarını belirten DHS, bu özelliklerin kendi başlarına gayet iyi olduklarını düşünüyor. Ancak DHS, bu özellikler yüzünden yasa dışı faaliyetlerin gözden kaçabileceğinin de farkında ve bu yüzden Zcash ve Monero gibi koinlerle yapılan işlemleri takip etmek istiyor.

Blockchain teknolojisiyle ilgili yapılacak olan adlı çalışmalar birkaç farklı şekilde tamamlanabilir. Ayrıca bu çalışmalar Blockchain teknolojisinin tam olarak hangi alandaki kullanımlarını kapsayacak bilinmiyor.

İç Güvenlik Bakanlığı ise üretilecek çözümün “yeni Blockchain uygulamalarına olanak tanıyan” türden olmasını istiyor. DHS ayrıca üretilecek çözümün çeşitli idari alanlarda kullanılabileceğini düşünüyor:

“İdari yönetim, veri paylaşma anlaşmaları ve şifreli veri aktarımları gibi alanları ciddi ölçüde etkileyebileceği için böyle bir üründen hem hükümet hem de ticari kuruluşlar yararlanabilir.”

ABD’deki İç Güvenlik Bakanlığı Blockchain İşlemlerini Araştırıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki İç Güvenlik Bakanlığı Blockchain İşlemlerini Araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Müşterileri Tarafından 33 Milyon Dolar Değerinde Dolandırılan Kripto Para Borsası Kapandı TRON’a Yapılan Baskın, Dolandırıcılık İddialarının Arka Perdesi ve Daha Fazlası… Dev derecelendirme şirketi raporuna göre Bitcoin 2019’da ATH’ye ulaşacak: İşte nedenleri Bitstamp, Gerçekleşen Bitcoin Olayı  Hakkında ‘Soruşturma’ Başlattı! Bitmain CEO’su Jihan Wu: “Bitcoin Cash’te bölünmeler devam edebilir.” Stratis Microsoft Yakınlaşması Fiyatlara Olumlu Yansıdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır