Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

‘Merkeziyetsiz’ Borsa IDEX, Tam KYC Protokolüne Geçiş Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ‘Merkeziyetsiz’ Borsa IDEX, Tam KYC Protokolüne Geçiş Yapıyor
‘Merkeziyetsiz’ Borsa IDEX, Tam KYC Protokolüne Geçiş YapıyorDünyanın en popüler merkeziyetsiz kripto para borsası olan IDEX, tam doğrulama sistemine geçeceğini duyurdu. IDEX son dönemlerde yaptığı bir kaç değişiklik ile gerçekten de ‘merkeziyetsiz’ mi soruları ile gündeme gelmişti ve görünüşe göre platform bu ünvanını kaybedebileceği tehlikeli hamleler yapıyor. Borsa geçtiğimiz tarihlerde regülatörlerle olan uyum sorunları nedeniyle New York eyaletindeki kullanıcılara hizmet veremeyeceğini duyurmuştu. Borsanın son zamanlarda açılımını yaptığı, ”pragmatik merkeziyetsizlik” olayı bir çok kripto para topluluğu üyesinden tepki çekti.

IDEX Tam KYC’ye Geçiş Yapıyor
Bir kripto para borsasının KYC (Müşterini Tanı) modelini genişletiyor veya bunu uyguluyor olması aslında haber niteliği taşımayan bir olay. Ancak bu platformun merkeziyetsiz bir borsa olan IDEX olması durumunda, olay birazcık değişiyor. Merkeziyetsiz borsalar kripto para devriminin anarşizmini tam olarak yaşatan, gizlilik odaklı kripto para platformları olmalarından dolayı, daha az avantaja sahip olsa da merkeziyetsiz olmaları ve kimlik gereksinimleri olmaması dolayıyla başka bir güruh tarafından oldukça tercih edilen platformlardı.

IDEX’in tam KYC modeline geçmesinden sonra en yakın rakibine attığı 7 katlık farkın azalacağı düşünülmekte. KYC modeline geçişini açıklayan IDEX, konu hakkında şunları ifade etti:

”Merkeziyetsizlik bir spektrum üzerinde mevcut ve eğer sisteminiz veya uygulamanız herhangi bir merkezi parçaya sahip olmazsa, bu regülasyona maruz kalabilir.” Aurora tamamiyle merkeziyetsiz bir finansal sistem kurmak için çalışıyor ancak oraya giden yol bu önemli kontrolleri geçmeyi gerektiriyor. IP bloklama işleminin yanı sıra, IDEX bundan sonra KYC/AML kurallarını da uygulayacak.”

‘Merkeziyetsiz’ Borsa IDEX, Tam KYC Protokolüne Geçiş Yapıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

‘Merkeziyetsiz’ Borsa IDEX, Tam KYC Protokolüne Geçiş Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi Dünyanın Lider Bankalarından Birinden Kritik Ripple Hamlesi! XRP Fiyatı Nasıl Etkilenecek? TRON (TRX) YENİ Anlaşma ile Tempoyu Yükseltiyor Bitcoin fiyatları 9 bin dolar seviyesinde seyrediyor Ripple Başkan Yardımcısı: Binlerce Kripto Para Birimine İhtiyacımız Yok! Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay Verildi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır