Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında Konuştu

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında Konuştu
ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında KonuştuBoston’daki Federal Rezerv Bankası’nın başkan yardımcısı olan Jim Cunha, Forbes’un Boston’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte kürsüye geçti ve kripto paralar hakkında konuştu.

Boston Federal Rezerv Bankası’nda Hazine ve Finansal Hizmetler Başkan Yardımcısı olarak görev alan Jim Cunha, kripto paralar ve Blockchain hakkında yaklaşık 20 dakikalık bir konuşma yaptı.

Boston’da Blockchain

Forbes yazarlarından Michael del Castillo, Cunha’nın konuşması hakkında şu yorumu yaptı:

“Cunha 20 dakikalık konuşması boyunca bankadaki 200 kişilik ekibin Ethereum ve Hyperledger Fabric aracılığıyla gerçekleştirdiği Blockchain denemelerinden bahsetti. Cunha ayrıca federal bankanın Boston’daki şubesinin Blockchain hakkında bilgi edinmek için diğer para üreticileriyle ve startuplarla görüştüğünü de belirtti.”

Yaptığı konuşmaya bakarak Cunha’nın Blockchain teknolojisinin potansiyeli hakkında epey iyimser olduğunu söyleyebiliriz. Cunha için asıl problem, bu teknolojiyi kullanan organizasyonların durumu. Cunha, kripto para sektöründeki özel şirketlerle ilgili de bazı şüpheler taşıyor.

Cunha, kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin Dünya genelindeki pek çok kuruluşu etkilediğini vurguladı. Michael del Castillo’nun yorumlarına göre Cunha şu açıklamayı yaptı:

“Cunha, merkez bankalarının kripto para sektöründen nasıl etkilendiklerini anlatmak için Singapur Merkez Bankası’nın Ubin Projesi’nden ve Clearmatics Technology’nin Utility Settlement Coin’inden bahsetti.”

Forbes tarafından düzenlenen panelde CoinShares’in CSO’su olan Meltem Demirörs de yer aldı. Demirörs, bu gibi teknolojilerle birlikte finans sisteminde bazı değişiklikler yaşanacağını düşündüğünü belirtti:

“Artık kimin para basma hakkına sahip olduğunu, kimin bizim için neyin değerli olup olmadığını belirleme hakkına sahip olduğunu belirlemek için bir arada çalışmamız gerekiyor.”

ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında Konuştu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında Konuştu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En Büyük Bitcoin Balinası Konuştu: Piyasayı Endişelendiren Kripto Para Transferlerinin Arka Perdesi Hedefteki adam konuştu: Bitcoin fiyatının düşmesi amaç değil sonuç! Bitcoin ağında tarihi dönüm noktası aşıldı Milyon dolarlık Bitcoin yatırımcısından meteorik fiyat tahmini Bitcoin boğası 2019 yılına kadar ertelenecek mi? Bakkt ürünü Bitcoin patlamasının ortasında ertelendi Bitcoin Ağında Saniye Başına İşlem Sayısı, Rekor Düzeye Geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır