Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’deki CFTC Başkanı: Blockchain Yasal Düzenleme Süreçlerini Kolaylaştırabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’deki CFTC Başkanı: Blockchain Yasal Düzenleme Süreçlerini Kolaylaştırabilir
ABD’deki CFTC Başkanı: Blockchain Yasal Düzenleme Süreçlerini KolaylaştırabilirABD‘deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı Christopher Giancarlo, geçtiğimiz gün katıldığı bir etkinlikte Blockchain teknolojisi hakkında konuştu. Giancarlo’nun açıklamalarına göre Blockchain, yerel finans piyasalarını gözetleyen düzenleyicilere yardımcı olabilir.

Dijital Teknolojiler

Christopher Giancarlo geçtiğimiz gün Georgetown Üniversitesi’nin düzenlediği bir etkinliğe katıldı. CFTC Başkanı, katıldığı bu etkinlikte dağıtılmış defter teknolojisi (DLT), büyük veri, otomatik veri analizi ve yapay zeka gibi dijital teknolojiler hakkında konuştu.

Günümüz dünyasında artık basit işlerin “makineler tarafından yapılmaya başladığını” söyleyen Giancarlo, özellikle finans alanındaki süreçlerin yeni teknolojiler sayesinde geliştirilebileceğini düşünüyor.

Giancarlo’ya göre şu anda ‘yeni yeni gelişiyor’ diye gösterilen teknolojiler ilerleyen zamanlarda insan hayatında büyük bir yer edinecekler ve düzenleyicilerin bu teknolojilere bir şekilde ayak uydurmaları gerekecek.

Blockchain Teknolojisi

CFTC Başkanı Christopher Giancarlo, yaptığı konuşmada Blockchain gibi dağıtılmış defter teknolojilerinden (DLT) de bahsetti. Giancarlo’ya göre Blockchain gibi teknolojiler veri analizinde, pratik kullanımda ve yasal düzenleme süreçlerinde kullanılabilir.

Giancarlo’ya göre şu anda yapılan düzenlemelerin, finans piyasalarında tam olarak ne gibi bir etki bırakacağı öngörülemiyor çünkü bunu yapabilecek kadar donanımlı bir cihaz bulunmuyor. Ancak Giancarlo Blockchain gibi teknolojilerin çeşitli analizler sayesinde bu süreçlere katkıda bulunabileceğine inanıyor.

Giancarlo bundan önce yaptığı yorumlarda defalarca Blockchain’den bahsetti. Kendisi genel olarak kripto paralara ve Blockchain teknolojisine karşı sergilediği ılımlı tutumla tanınıyor. Giancarlo ayrıca Blockchain düzenlemeleri konusunda hem düzenleyicilerin hem de yatırımcıların bir arada çalışması gerektiğine inanıyor.

ABD’deki CFTC Başkanı: Blockchain Yasal Düzenleme Süreçlerini Kolaylaştırabilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’deki CFTC Başkanı: Blockchain Yasal Düzenleme Süreçlerini Kolaylaştırabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Milyon Dolarlık Bitcoin Bahsine Kimse Yanaşmıyor” Microsoft Azure Blockchain Hizmetini Duyurdu 2019’un Yıldızları: Bu 5 Güçlü Altcoin %42 – %152 Arası Büyüdü! Huobi, Cebelitarık ile İş Birliği Yapıyor Litecoin’i Öne Çıkaran Fiyat Tahmini, Litecoin Halving Olayı ve Tüm LTC Gelişmeleri Bitmain CEO’sundan Yeni Bir Proje

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır