Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa Çıkaracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa Çıkaracak
ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa ÇıkaracakABD‘deki kolluk kuvvetleri, önümüzdeki ay içerisinde toplam değeri 4.3 milyon doları bulan Bitcoin’leri açık arttırma usulüyle satışa çıkarmayı planlıyor.

ABD’de hükümete bağlı olan polis kuruluşu, çarşamba günü bir duyuru yayınlayarak çeşitli illegal faaliyetler yüzünden el konulan toplamda 660 adet Bitcoin’i açık arttırma usulüyle satacağını açıkladı.

5 Kasım’da başlayacak olan açık arttırmaya katılmak isteyen kişiler, en geç 31 Ekim’e kadar kimlikleriyle birlikte kayıt yaptırmak ve bunun hemen ardından en az 200 bin dolar değerinde para yatırmak zorundalar.

Yapılan duyuruya göre açık arttırmanın iki ayağı olacak ve Bitcoinler süreç boyunca 100’er tane Bitcoin’in bulunduğu altı, 60 adet Bitcoin’in bulunduğu bir bloğa ayrıştırılacak. Açık arttırmaya katılıp teklif veren kişiler diğer teklifleri göremeyecek ve teklif yaptıktan sonra herhangi bir değişiklikte bulunamayacaklar.

ABD polisi bundan bir süre önce Theresa Tetley ve Thomas Mario Costanzo gibi Bitcoin al-satçılarına karşı çeşitli davalar açmış, bu kişilerin ellerindeki Bitcoinlere el koymuştu. Yapılacak olan açık arttırmada Tetley ve Costanzo gibi isimlerden alınan Bitcoinler de satışa çıkarılıyor olacak. Tetley ve Costanzo açılan davalar sonucunda Bitcoin aracılığıyla para akladıkları gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmışlardı.

Polis, yukarıda bahsettiğimiz iki şahıstan toplamda 120 adet Bitcoin almıştı (40’ı Tetley’den, 80’i Costanzo’dan) ancak bu 120 adet Bitcoin’in tamamının mı yoksa yalnızca belli bir kısmının mı satışa çıkarılacağı bilinmiyor.

ABD polisi bu yılın mart ayında 2,100’den, ocak ayında ise 3,600’den fazla Bitcoin’i açık arttırma usulüyle satmıştı. Polis, yaptığı bu satışlar sonucunda o dönemin kuruyla 50 milyon dolardan fazla para almıştı.

ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa Çıkaracak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Polisi 4.3 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satışa Çıkaracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Enterprise Ethereum Alliance, Yeni Bir Token Timi Kuruyor Flaş kripto para haberleri: Brian Kelly’nin Bitcoin baharı, XRP, Ethereum, TRON, Litecoin, Stellar ve daha fazlası Almeela, Almeepos ile Dünya Pazarına Giriyor CFTC Eski Başkanına Göre Facebook’un Parası Bir Menkul Kıymet 11 Mart Bitcoin analizi: BTC 6 bin 500 dolara düşebilir! Alex Kruger: Bitcoin Ayı Piyasasını Yendi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır