Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu
ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu

© Reuters.  ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu© Reuters. ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu

ABD merkezli kripto para borsaları Gemini, Bitstamp, Bittrex ve bitFlyer ABD, Kripto para birimleri gibi dijital emtialar için kendi kendini düzenleyen bir organizasyonun oluşturulmasını duyurdu.

“Sanal Emtia Birliği Çalışma Grubu” (Virtual Commodity Association Working Group) olarak adlandırılan yeni grup, büyük ölçekli yatırımcıların kripto piyasasında daha rahat olmalarına, endüstri standartlarını formüle etmeye çalışmasına ve dijital için kendi kendini düzenleyen bir organizasyonun oluşumuna öncülük etmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Yeni oluşturulan derneğin ilk toplantısı bu yıl eylül ayında gerçekleşecek. Business Insider, grubun çözmek istediği sorunların türünü açıklayan bir alıntı yaptı;

“Hisse senetlerinde, menkul kıymet borsalarının kendi standartlarını belirleyen ve düzenleyicilerin beyanlarına ortak olarak cevap verecek kendi örgütleri vardır. Yeni grup, endüstrinin en iyi uygulamalarını bularak, likiditeyi artırmanın yollarını araştırarak ve piyasa manipülasyonunu baskılayarak, kripto dünyasının eşdeğeri olarak hizmet edebilir. ”

Dernek, ABD merkezli dört kripto para borsası tarafından kuruldu: 2014 yılında Winklevoss kardeşler tarafından kurulan tarafından kurulan bitFlyer, Gemini, Bitstamp ve borsa haricinde cüzdan hizmeti de olan Bittrex.

Bu arada, ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase bu grubun bir parçası değil. Coinbase Girişim Hakkı iddialarına yönelik inisiyatif üzerine yorum yapmayı reddetti.

Bu yaz başında, Winklevoss ikizleri “dijital varlıkları” ve “dijital varlıklara sahip ETP’lerle (bir borsada işlem gören ürünler) ilgili diğer ürünleri ve / veya hizmetleri” tutabilen (hold) sistemi için patent aldılar.

Ayrıca 2018 ilkbaharında, kripto para borsası Gemini, pazarları izlemek ve piyasa manipülasyonunun sonuçlarını hafifletmek için Nasdaq ile ortaklığını duyurmuştu.

ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Merkezli Dört Kripto Para Borsası Çalışma Grubu Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatını 3.800 Dolara Yükselten Gelişmeler Neler? Investing.com Analisti: Bitcoin Temelde Üç Sebep Yüzünden Başarısız Oldu Görüş: Ripple Avrupa Merkez Bankası İle Görüşüyor Ünlü Bitcoin Borsasına Denetleme Devi Deloitte’den Güvenoyu İddia: Coinbase, Ünlü Bitcoin Depolama Firmasını Satın Alabilir! Rus Merkez Bankası Başkanı Kripto Paraları Övdü!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır