Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Bitcoin’in 8.000$’ın Altına İnmesiyle Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Bitcoin’in 8.000$’ın Altına İnmesiyle Düşüşte
Kriptolar Bitcoin’in 8.000$’ın Altına İnmesiyle Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü düşüşteydi, Bitcoin art arda beşinci aylık ortalamasına yaklaşmasıyla baskı altında.

Bitcoin en son saat 15.23’te Bitfinex borsasında %4,27 azalarak 7.881,40$’dan işlem gördü.

Bitcoin’in beş aylık ortalaması 8.916$ ve 10 aylık ortalaması 8.379$’da ve Aralık ayındaki 20.000$ seviyesinden çok uzakta. Bazı analistlere göre, fiyatlardaki düşüşler uzun vadede düşük fiyat hareketlenmelerini belirtebiliyor.

Toplam piyasa değeri Salı günkü 382 milyar$’dan 344 milyar$’a geriledi.

Diğer dijital dövizler de düşüşte, Ethereum %10,36 düşerek 620,25$ oldu. Ripple %8,60 gerileyerek 0,61299$ olurken, Litecoin %6,57 kaybetti ve 124,26$’a yerleşti.

Warwick Üniversitesi’nin bulduğu araştırma notlarına göre, dijital varlık piyasalarındaki dalgalanmalar yatırımcıların döviz emrine etki eden diğer genel faktörlerden farklı hissetmesine neden oluyor.

Üniversitede yardımcı finans profesörü ve raporun editörü Daniele Bianchi, ticaret hacimleri son geri dönüşler ve piyasa belirsizliklerinden etkilenirken, blok zincir teknolojisi ve dijital dövizlerdeki güven de fiyatlara etki ediyor dedi.

“ABD Doları yatırımındaki dalgalanmalara dayalı ulusal faiz oranları, diğer ülkeler ve hükümet politikalarıyla olan ticaret açığı gibi sayısız faktörler kripto para ticretinde fiyatların yüzdesel değeri olan platform ve projelerle ilişkili olmasına neden oluyor.” dedi.

Bu sırada sanal dövizler alternatif dövizleri tüketiciler içi riskli bulan düzenleyicilerden baskı görmeye devam ediyor.

İspanya Bankası’nın başındaki isim Luis Maria Linde Çarşamba günü kripto paraların kârdan ziyade risk barındırdığını ve dijital ekonomideki bir hareketin sibernetik riskler ortaya çıkarabileceğini belirtti.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari’nin Pazartesi günü sektör hakkındaki “saçmalık” beyanından sonra Linde dijital dövizleri ele alan son merkez bankacılardan biri oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Bitcoin’in 8.000$’ın Altına İnmesiyle Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether 100 Milyon Dolarlık Daha USDT Üretti Bitcoin Ayıları Oyuna Girdi: BTC Daha Ne Kadar Düşecek? Bloomberg analistlerinden yeni Bitcoin ve piyasa tahmini geldi Ünlü Türk Profesör: DAO Zafiyeti Diğer Projeler İçin de Sorun Olabilir Son Durum: Bitcoin (BTC),  Ethereum, Tron Fiyatı Google, yeni Blockchain açılımı kapsamında Chainlink (LINK) ile iş birliği yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır