Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD Domuz Kurulu Hayvanları Blockchain ile Takip Edecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD Domuz Kurulu Hayvanları Blockchain ile Takip Edecek
ABD Domuz Kurulu Hayvanları Blockchain ile Takip Edecek

© Reuters.  © Reuters.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Domuz Kurulu, tedarik zinciri yönetiminde Blockchain teknolojisini kullanabilmek için ripe.io adlı yeni bir şirketle işbirliği yapmaya başladı.

ABD’deki Ulusal Domuz Kurulu Blockchain teknolojisini kullanarak ekosistemi takip etmek, sürdürülebilirlik ile ilgili çalışmaları değerlendirmek, gıda güvenlik standartlarını, hayvanların sağlığını ve çevresel davranışları kontrol etmek istiyor. Yetkililer bu alanlarda çalışmalar yürütebilmek için kendini “Gıdanın Blockchain’i” olarak tanıtan Ripe Technologies ile işbirliği yapacak.

Ulusal Domuz Kurulu Blockchain teknolojisi sayesinde domuzların nasıl bir ortamda yetiştirildiğini çok daha net bir şekilde görebilecek, bu ortama ilişkin çok daha şeffaf bir değerlendirme yapabilecek. Kurul böylece domuz yetiştiricilerine çok daha adil bir şekilde sertifika dağıtabilecek. Ripe.io tarafından yapılan açıklamalara göre bu sistem elde edilen bilgiler tamamen anonim kalacaklar.

Ripe.io’nun kurucularından Raja Ramachandran, Blockchain teknolojisinin gıda sektöründe oldukça verimli bir şekilde kullanılabileceğini düşünüyor. Kendisinin açıklamalarına göre Ulusal Domuz Kurulu da bu teknoloji sayesinde gıda sektöründeki sürdürülebilirlik, kalite, takip, atık gibi konulara ilişkin sorunları çok daha rahat bir şekilde takip edebilecek ve bu sorunları çözmek için yeni adımlar atabilecek.

Blockchain teknolojisi halihazırda tedarik zinciri yönetimi alanında kullanılıyor. Nestle, Walmart (NYSE:WMT), Carrefour (PA:CARR) gibi dev isimler bu teknolojinin ürün takibi için oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyor ve Blockchain’i test ediyorlar. Bunun yanı sıra Bumble Bee Foods gibi şirketler de ürünlerin takibini yapmak için Blockchain’i kullanıyorlar.

ABD Domuz Kurulu Hayvanları Blockchain ile Takip Edecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD Domuz Kurulu Hayvanları Blockchain ile Takip Edecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto piyasasında umut verici gelişmeler:  Anthony Pompliano, Bitcoin, Ripple, BitMEX CEO’su ve Ethereum’un geri dönüşü… Tezos, Coinbase’nin Etkisiyle Günler İçerisinde Yüzde 57 Artış Yaşadı! Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Kripto Pazarlarında Kırmızı Alarm Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip Cardano 2% düşüşle 0,028092 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır