Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD-Çin Gerginliği Sürüyor, Piyasaların Durumu Ne?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD-Çin Gerginliği Sürüyor, Piyasaların Durumu Ne?
ABD-Çin Gerginliği Sürüyor, Piyasaların Durumu Ne?Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki gerginlik, iki ülkedeki piyasaları birkaç aydır olumsuz yönde etkiliyor. Ne var ki ABD ve Çin arasında yapılan yeni anlaşmalarla birlikte piyasaların yeniden iyileşmesi bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 29 Aralık’ta yaptığı bir açıklamada Çin ile kurulan ticaret ortaklıklarından bahsetti. Başkan Trump, ABD’deki ihracatın artması için yeni çalışmalar yapıldığını ve Çin ile olan ilişkilerin zamanla iyileşeceğini söyledi:

“Anlaşma gayet iyi ilerliyor. Epey kapsamlı olacak ve her türlü konuyu, alanı, anlaşmazlığı kapsayacak.”

Mart 2019

ABD ve Çin arasındaki yeni ticaret anlaşmasının 1 Mart’ta tamamlanması bekleniyor. İki ülke arasındaki anlaşmanın tamamlanması oldukça uzun sürüyor çünkü anlaşmaya konu olan çok fazla konu var.

ABD an itibariyle Çin’den gelen ürünlere fazladan gümrük vergisi uyguluyor. Bunun öncesinde Tesla (NASDAQ:TSLA) gibi araba üreticilerine yüzde 40’lık vergi uygulanıyordu. Bu durumdan etkilenen Tesla China, Model 3 modelini 99 bin dolardan daha yüksek bir fiyattan satmak zorunda kaldı.

Piyasalara Etkisi

Bazı büyük çaplı şirketlerin yöneticileri, Reuters’a verdikleri demeçlerde bu iki ülke arasındaki gerginliğe değindiler.

Sağlık, inşaat ve finans alanlarındaki faaliyetleriyle tanınan Tianming Group’un yönetim kurulu başkanı olan Jiang Ming, konu hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Önümüzdeki yıl ayakta kalmak bizim için çok önemli. Yaptığımız yatırımları daha dikkatli değerlendireceğiz. Para akışını çok daha iyi yönetmeliyiz ve önümüzdeki zorlu, sıkıntılı günler için kenara para ayırmalıyız.”

Bu iki ülke arasındaki gerginlik, geçtiğimiz birkaç ayda Dünya genelindeki şirketleri çeşitli yönlerden etkiledi ve etkilemeye devam ediyor.

Kripto para piyasasının çok “dengesiz” olduğu söylenir ancak görülüyor ki diğer “piyasaların” da dengesizleşmesi için gereken tek şey, iki ülke arasında anlaşmazlık yaşanması.

ABD-Çin Gerginliği Sürüyor, Piyasaların Durumu Ne? isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD-Çin Gerginliği Sürüyor, Piyasaların Durumu Ne? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Libra AB’yi Harekete Geçirdi 2018 Bitcoin için tamamen başarısız geçmedi, BTC bu 8 başlıkta başarılı Türk Bitcoin Borsası TRON ve BitTorrent (BTT) Airdrop’unu Desteklediğini Açıkladı Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar, Litecoin, Cardano, IOTA, EOS: Fiyat Analizi, 5 Mayıs Coinbase’den Müşterilere Vergi Beyanı Desteği Hindistan Kripto Parada Geri Adım Attı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır