Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje
Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir ProjeLitecoin Foundation’un kurucusu ve yöneticilerinden olan Charlie Lee, yakın zamanda yaptığı röportajda gizlilik odaklı kripto para birimi Monero’nun, ilgi duyduğu projelerden birisi olduğunu ifade etti. Lee’ye göre söz konusu kripto para birimi gizlilik ve değiştirilebilirlik gibi iki önemli özelliğe sahip. Charlie Lee bunun yanı sıra bahsettiği bu iki özelliğin Bitcoin ve Litecoin içerisinde bulunmadığını belirtip, bunların gerçek anlamda gizlilik arz ettiğini vurguladı:

”İlgi duyduğum bir başka proje ise Monero: Bence biraz gizlilik ve değiştirilebilirlik Bitcoin ve Litecoin’in eksik olduğu şeyler ve bunlara gerçekten ihtiyaç var.”

Bu açıklaması Charlie Lee’nin kripto para birimleri ekosisteminde gizliliği övdüğü ilk sefer değil. Başarılı kurucu geçtiğimiz Ağustos ayında Litecoin’e entegre edilebilecek gizlilik protokolü konusunda bir anket düzenlemişti. Twitter üzerinden yapılan ankette takipçilere üç adet seçenek sunuldu, Confidential Transactions, Mimble – Wimble ve Zcash’in ZK-Snarks teknolojisi. Anket sonuçlarından da anlaşılacağı üzre Litecoin topluluğu da aynı kurucuları gibi gizlilik özelliğinin önemini fark edip buna ihtiyaç duyanlar arasında çünkü yapılan oylama ciddi bir ilgi odağı oldu. En fazla oy %45 ile Confidential Transactions’a verilirken, daha sonra %21 ile ZK-Snarks bunu takip etti. Mimble-Wimble ise %12 oy aldı ve geri kalan oylar ise Litecoin’in bir gizlilik protokolüne ihtiyaç olmadığı seçeneğine gitti.

Monero gibi gizlilik koinleri özellikle Japonya ve Güney Kore borsalarında geçtiğimiz aylarda liste dışı edilmişti.

Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri için Beklenen Duyuruyu Yaptı! Merkezi Kripto Para Borsaları VS Merkezi Olmayan Kripto Para Borsaları Bu Rapora Göre Merkez Bankalarının %70’i Kripto Para Çalışması Gerçekleştiriyor Roger Ver: BCH’ye Saldıranların Çoğunluğu Bitcoin Destekçisi! Bitcoin Balinaları Son 24 Saatte 42.616 BTC’yi Taşıdı! Kripto Para Piyasaları Düşüşle Kapandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır