Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje
Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir ProjeLitecoin Foundation’un kurucusu ve yöneticilerinden olan Charlie Lee, yakın zamanda yaptığı röportajda gizlilik odaklı kripto para birimi Monero’nun, ilgi duyduğu projelerden birisi olduğunu ifade etti. Lee’ye göre söz konusu kripto para birimi gizlilik ve değiştirilebilirlik gibi iki önemli özelliğe sahip. Charlie Lee bunun yanı sıra bahsettiği bu iki özelliğin Bitcoin ve Litecoin içerisinde bulunmadığını belirtip, bunların gerçek anlamda gizlilik arz ettiğini vurguladı:

”İlgi duyduğum bir başka proje ise Monero: Bence biraz gizlilik ve değiştirilebilirlik Bitcoin ve Litecoin’in eksik olduğu şeyler ve bunlara gerçekten ihtiyaç var.”

Bu açıklaması Charlie Lee’nin kripto para birimleri ekosisteminde gizliliği övdüğü ilk sefer değil. Başarılı kurucu geçtiğimiz Ağustos ayında Litecoin’e entegre edilebilecek gizlilik protokolü konusunda bir anket düzenlemişti. Twitter üzerinden yapılan ankette takipçilere üç adet seçenek sunuldu, Confidential Transactions, Mimble – Wimble ve Zcash’in ZK-Snarks teknolojisi. Anket sonuçlarından da anlaşılacağı üzre Litecoin topluluğu da aynı kurucuları gibi gizlilik özelliğinin önemini fark edip buna ihtiyaç duyanlar arasında çünkü yapılan oylama ciddi bir ilgi odağı oldu. En fazla oy %45 ile Confidential Transactions’a verilirken, daha sonra %21 ile ZK-Snarks bunu takip etti. Mimble-Wimble ise %12 oy aldı ve geri kalan oylar ise Litecoin’in bir gizlilik protokolüne ihtiyaç olmadığı seçeneğine gitti.

Monero gibi gizlilik koinleri özellikle Japonya ve Güney Kore borsalarında geçtiğimiz aylarda liste dışı edilmişti.

Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: Monero İlgi Duyduğum bir Proje - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya’nın Gıda Devi Blockchain Kullanıyor Önde Gelen Yatırımcı: Bitcoin’in Ayı Piyasası, Yoldaki Tümsekten Başka Bir Şey Değil İsral eski başbakanı Ehud Barak: Bitcoin Ponzi şemasından başka bir şey değil BitMEX’te Bitcoin pozisyonları 1 milyar doları aştı Singapur’da Üst Düzey İki Şirket Yöneticisi, Onecoin’in Reklamını Yaptıkları İçin Tutuklandı Arjantin’de şoke eden seçim sonucu ve Bitcoin’de yükseliş dalgası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır